جدیدترین خبر ها،سرگرمی،بیوگرافی بازیگران،آشپزی،گردشگری،بازی،کودک،آموزش،دانش و فناوری،دانلود،فال روزانه،اس ام اس،فال حافط،زناشویی،قیمت ارزها،آرایش و زیبایی

دومین شماره هفته نامه شهرزاد منتشر شد

11

دومین شماره هفته نامه شهرزاد منتشر شد

دومین شماره هفته نامه مجازی شهرزاد امروز جمعه 16 تیرماه در 28 صفحه با یادشاتی از جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت سینما منتشر شد.

دومین شماره هفته نامه اینترنتی «شهرزاد» با یادداشتی از جمشید مشایخی در تمجید از حسن فتحی و شهرزاد آغاز می شود.
همچنین دراین شماره گفت وگو با گلاره عباسی بازیگرسریال، واکنش بازیگران سینما و تلویزیون درباره این مجموعه، نقد آنتونیا شرکا (منتقد)، نظر اهالی رسانه در حوزه گردشگری، بازتاب رسانه ها، گزارشی از شهرک سینمایی غزالی به همراه عکس ‌نوشته هایی از قسمت دوم به همراه عکس هایی از قسمت سوم منتشر شده است.
در یادداشت جمشید مشایخی که در ابتدای این شماره درج شده آمده است: «مهمترین نکته ‌ای که در یک هنرمند باید وجود داشته باشد، احساس وظیفه در قبال مردم و کشورش است. مهمتر آنکه یک هنرمند، چنین احساس وظیفه‎ ای را در آثارش قرار دهد؛ موضوعی که در آثار حسن فتحی و بخصوص سریال «شهرزاد» به خوبی مشهود است.
متاسفانه امروز مردم از هم دور شده‌ اند و از هم خبر ندارند. درست است که دیوارها بهم چسبیده و درها بهم نزدیک است اما دل‌ ها از هم دور شده است، درحالی که قدیمی ‌ترها معتقد بودند که همسایه از فامیل نزدیک ‌تراست در حالی که امروز ما حتی از نزدیکان و آشنایان‌ مان کمتر خبر داریم. اما این امر مهم در سریال «شهرزاد» به خوبی نمایش داده شده است که چطور آدم‌ها برای حل مشکلات دوست، آشنا و فامیل‌ شان تدبیر می‌ کردند و از دل مایه می ‌گذاشتند.
فتحی نمونه واقعی از یک خانواده ایرانی با همان مشکلات آشنا را به تصویر کشیده است که بیشتر وجه سادگی و بی‌ آلایشی آن، مخاطب را جذب می‌ کند.
من درمجموعه ‌های «روشن ‌تر از خاموشی» و «پهلوانان نمی ‌میرند» که هرکدام ازجمله آثار ماندگار هنر ایران هستند، با حسن فتحی کار کردم و به خوبی با اخلاقش آشنا هستم. من او را نمونه کاملی از یک کارگردان ایرانی می‌ دانم که با فهم و درایت صحیحش می‌ داند که چطور مخاطب را با خود همراه کند. او بی ‌تفاوت اقدام به سریال‌سازی نمی‌کند و این امر از همان احساس مسئولیتش در قبال مردم و کشور نشات گرفته است.
فتحی دربیشتر آثارش به وقایع تاریخی می‌پردازد؛ در واقع به مواردی که در آن زمان ‌ها وجود داشته و امروز از بین رفته است. عشق‌ ها و محبت ‌هایی که امروز دیگر در میان ما وجود ندارد و به همین دلیل هم «شهرزاد» توانسته مخاطب را به سمت خود بکشاند.
عشق، صمیمیت و سادگی حلقه‌ های مفقوده ‌ای هستند که این روزها نایابند اما در این مجموعه به خوبی به چشم می‌خورد و مخاطب را با خود درگیر می‌کند که چرا به چنین روزگاری رسیده‌ ایم.
در این مجموعه اتفاقات ملی شدن صنعت نفت و همزمان کودتای 28 مرداد به تصویر کشیده شده است؛ اتفاقات بسیار مهمی که جوانان هیچ وقت این وقایع را به چشم ندیده‌ اند. این مجموعه می ‌تواند به آشنایی آنها در این زمینه کمک کند و البته مهمتر از آن، در کنار همه این اتفاقات، مقوله «عشق» است که به معنای واقعی‌ اش در این مجموعه شاهد آن هستیم. برای من جنبه عاشقانه سریال بسیار قابل توجه و مهم است زیرا خودم زندگی‌ام را با عشق شروع کردم.
به نظرم برای مجموعه شهرزاد می ‌توان تندیس عشق را به حسن فتحی داد. به جرات می ‌توان گفت که فصل دوم «شهرزاد» هم مانند فصل اول از جذابیت ‌های لازم برخوردار خواهد بود و می‌تواند هر هفته میهمان خانه‌های ما باشد.»
هفته نامه مجازی شهرزاد روزهای جمعه بر روی کانال تلگرام (http://t.me/shahrzadseason2) و سایت رسمی شهرزاد (www.shahrzadseries.com) عرضه می شود.
فصل دوم سریال شهرزاد اکنون در حال پخش است و تاکنون دو قسمت آن پخش شده است.

 

گردآوری شده توسط: نتدونه 

منبع : ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.