جدیدترین خبر ها،سرگرمی،بیوگرافی بازیگران،آشپزی،گردشگری،بازی،کودک،آموزش،دانش و فناوری،دانلود،فال روزانه،اس ام اس،فال حافط،زناشویی،قیمت ارزها،آرایش و زیبایی

جابه‌جایی نشانگر متن در دستگاه‌های هوشمند اپل

0 11

  جابه‌جایی نشانگر متن در دستگاه‌های هوشمند اپل

 

برخی کاربران هنگام تایپ پیام کوتاه یا هر عبارت دیگر در دستگاه‌های هوشمند اپل همچون آیفون و آیپد در صورت بروز خطا همچون غلط املایی، کل کلمه وارد شده را حذف کرده و دوباره آن را تایپ می‌کنند.

 

برخی دیگر نیز از روش اصولی‌تر که جابه‌جایی نشانگر متن در میان کاراکترهاست کمک گرفته و با فشار طولانی روی کلمه موردنظر صبر می‌کنند تا علامت ذره‌بین روی صفحه ظاهر شود، سپس با عملیات کشیدن و حرکت، نشانگر متنی را به کاراکتر موردنظر انتقال داده و پس از آن کاراکتر اشتباه را حذف و شکل صحیح آن را وارد می‌کنند.

 

انجام این کار برای اصلاح خطاهای تایپی چندان دشوار نیست، اما با عرضه آیفون 6اس و مدل‌های جدیدتر، قابلیتی با عنوان لمس سه‌بعدی به آیفون اضافه شده که این قابلیت در شرایط متعددی راهکارهای متنوعی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. یکی از این راهکارهای مفید و کاربردی، اصلاح خطاهای تایپی و حرکت سریع و دقیق نشانگر متن است.

 

برای انجام این کار کافی است از ترفند زیر کمک بگیرید :

 

ابتدا اپلیکیشن موردنظرتان که می‌خواهید عبارتی را در آن تایپ کنید اجرا کنید. (تایپ عبارت می‌تواند در فرم جست‌وجو، نوار آدرس مرورگر و هر بخش دیگری باشد)

 

به‌جای فشار طولانی مدت روی صفحه و انتظار کشیدن برای ظاهر شدن علامت ذره‌بین، کافی است روی صفحه‌کلید فشار داده و کمی نگه‌دارید تا حروف صفحه‌کلید از روی آن محو شوند!

 

اکنون صفحه‌کلید به یک تاچ پد تبدیل شده و شما می‌توانید براحتی با کشیدن نشانگر متن روی صفحه، آن را در میان کاراکترهای عبارت موردنظر جابه‌جا کنید.

 

 

گردآوری شده توسط : نتدونه

 

منبع:jamejamonline

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.