پلیس لندن ۵ تن را به دلیل تمسخر حادثه آتش‌سوزی برج گرنفل بازداشت کرد

0 34
پلیس لندن ۵ تن را به دلیل انتشار ویدئویی نژادپرستانه درباره آتش‌سوزی برج گرنفل و تمسخر این حادثه بازداشت کرد.

اخبار نتدونه : به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پلیس لندن 5 تن را به دلیل انتشار ویدئویی از آتش زدن ماکت ساختمان گرنفل بازداشت کرد.

به گفته پلیس متروپولیتن لندن، 5 مرد 19 تا 55 ساله پس از ساخت ماکت بزرگی از برج گرنفل، به آتش زدن آن اقدام کردند و سپس ویدئویی از سوختن ساکنان کاغذی ماکت برج گرنفل را در شبکه های اجتماعی منتشر کردند.

پلیس لندن ۵ تن را به دلیل تمسخر حادثه آتش‌سوزی برج گرنفل بازداشت کرد

صدای خنده و شادی این افراد از سوختن ماکت برج گرنفل و همچنین اظهارات آن ها که حاکی از نوعی تشویق به سوزاندن و پریدن از پنجره های برج بود، باعث شد پلیس آنها را به اتهام برهم زدن نظم عمومی بازداشت و زندانی کند.

در پایان این ویدئو فردی می گوید: این سرانجام آنها است وقتی که اجاره شان را پرداخت نمی کنند.

پلیس لندن ۵ تن را به دلیل تمسخر حادثه آتش‌سوزی برج گرنفل بازداشت کرد

انتشار این ویدئوی نژادپرستانه در شبکه های اجتماعی انتقادات بسیاری را به دنبال داشت. ترزا می، نخست وزیر انگلیس، چنین اقداماتی را کاملا غیرقابل قبول خواند.

خدیجه مامودو، یکی از ساکنان برج گرنفل که به همراه مادر و برادر کوچکش موفق به فرار شده بودند این ویدئو را عملی «زننده و فرومایه» توصیف کرد.

در بامداد 14 ژوئن سال2017، برج گرنفل که تعداد زیادی از ساکنان آن را مسلمانان تشکیل می دادند،کاملا در آتش سوخت. در این حادثه 79 تن از ساکنان ساختمان کشته یا مفقود شدند و 70 تن دیگر به شدت مجروح شدند.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار بین المللی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.