دنیس راس: ایرانی‌ها در دور زدن تحریم‌ها مهارت زیادی دارند

0 18
دیپلمات سابق آمریکایی در مصاحبه‌ای هشدار داد ایرانی‌ها در دور زدن تحریم‌ها مهارت زیادی دارند.

دنیس راس: ایرانی‌ها در دور زدن تحریم‌ها مهارت زیادی دارند
اخبار نتدونه : به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از واشنگتن پست، «دنیس راس»، دیپلمات سابق آمریکایی، که در سه دولت آمریکا خدمت کرده است در پی اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران در اظهاراتی گفت ایرانی‌ها در دور زدن تحریم‌ها مهارت زیادی دارند.

او در مصاحبه‌ای تلفنی با خبرنگاران گفت دولت باراک اوباما –رئیس جمهور سابق آمریکا- ائتلاف بین المللی گسترده تری را برای فشار اقتصادی بر ایران در اختیار داشت. اما در حال حاضر اینگونه نیست. اتحادیه اروپا در تلاش است تا از شرکت‌های اروپایی که با ایران تجارت می‌کنند در مقابل فشار‌های آمریکا محافظت کند. آمریکا هم هشت کشور از جمله چین و هند را از تحریم‌های نفتی ضد ایرانی معاف کرده است.

راس در این‌باره گفت: «دولت اوباما اجماع و ائتلاف بین المللی گسترده‌ای را داشت که تلاش می‌کرد گریز ایران از تحریم‌ها را دشوارتر کند. ایرانی‌ها در دور زدن تحریم‌ها به شدت مهارت دارند و ما نسبت به گذشته همکاران کمتری داریم که در رعایت تحریم‌ها هوشیار باشند».

به گفته کارشناسان، ایرانی‌ها تمایلی به مذاکره با دونالد ترامپ ندارند و اگر هم قصد مذاکره با آمریکا را داشته باشند صبر می‌کنند تا دوره ریاست جمهوری ترامپ تمام شود. این در حالی است که وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد ایران تنها در صورتی با آمریکا مذاکره می‌کند که مواضع این کشور عوض شود.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار بین المللی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.