اردوغان: آنکارا از تحریمها علیه تهران پیروی نمی‌کند

0 13
رئیس‌جمهور ترکیه بار دیگر تأکید کرد تحریمها علیه ایران نادرست است و آنکارا از آن‌ها پیروی نمی‌کند.

اردوغان: آنکارا از تحریمها علیه تهران پیروی نمی‌کند
اخبار نتدونه : به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از آناتولی، رئیس‌جمهور ترکیه تأکید کرد تحریمهای آمریکا علیه تهران نادرست است و آنکارا از این تحریم‌ها پیروی نمی‌کند.

رجب طیب اردوغان با بیان اینکه هدف از تحریمها برهم‌‎زدن تعادل جهان است و آنکارا نمی‌خواهد در جهان امپریالیستی زندگی کند، تأکید کرد ترکیه از تحریمها علیه ایران پیروی نخواهد کرد.

وی که در جمع خبرنگاران در آنکارا صحبت می‌کرد با اشاره به اینکه کشورش نزدیک به 10 میلیارد متر مکعب گاز از ایران وارد می‌کند، گفت تحریمها علیه ایران خلاف قوانین بین‌المللی و دیپلماسی است.

طبق گزارشهای رسمی منتشر شده در دسامبر 2017 یک پنجم کل گاز مصرفی ترکیه از ایران وارد شده است.

ساعاتی پیش مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه، نیز از تجدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران به عنوان اقدامی یک جانبه، نامعقول و خطرناک انتقاد کرد و خواستار گفتگو و مصالحه شد. او امروز سه‌شنبه در گفتگو با مقامات ژاپنی در توکیو گفت: «ترکیه مخالف از سرگیری تحریم‌ها علیه ایران است زیرا این تحریم‌ها هیچ نتیجه‌ای ندارد.»

تحریم‌های مجدد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، علیه ایران روز دوشنبه اجرایی شد. هشت کشور چین، هند، ایتالیا، یونان، ژاپن، کره جنوبی، تایوان و ترکیه موقتا از تحریم‌ها معاف شدند.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار بین المللی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.