هدف آمریکا جدا کردن مردم ایران از حاکمیت است/ روزهای بدی در انتظار دولت آمریکاست

0 56
وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی ویدئویی خطاب به ملت ایران گفت: اطمینان داریم روز‌های بدی در انتظار دولت آمریکاست.

هدف آمریکا جدا کردن مردم ایران از حاکمیت است/ روزهای بدی در انتظار دولت آمریکاست
اخبار سیاسی نتدونه : به گزارش  خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در پیام‌ ویدئویی خطاب به ملت ایران گفت: دیروز دولت ایالات متحده وعده‌ای که شش ماه بود درباره آن صحبت می‌کرد و در صحنه تبلیغاتی مانور می‌داد، سرانجام عملی کرد.

وی افزود: تحریم‌هایی که هدفشان مردم ایران هستند، کاملا واضح است آنقدر دنبال همه شرکت‌ها گشته بودند که حتی شرکت‌هایی که قبلا منحل شده بودند، را به این تحریم اضافه کرده بودند و این نشانگر استیصال دولت آمریکاست که دنیا در برابر آن ایستاده است.

وزیر امور خارجه اظهار کرد: هیچ دولتی در دنیا به غیر از چند کشور کوچک و رژیم صهیونیستی در منطقه ما آمادگی این را نداشته که از اقدامات آمریکا پیروی کند و ما دیروز در لحن و صحبت وزرای امور خارجه و خزانه‌داری آمریکا این تنهایی و عصبانیت را از اجماع بین‌المللی علیه یکجانبه گرایی آمریکا مشاهده کردیم.

وی افزود: اقدامات آمریکا اقداماتی است که با خشم فراوان انجام می‌شود و وظیفه دولت این است که اجازه ندهد این اقدامات خصمانه که علیه ملت ایران و برای جدا کردن مردم از یکدیگر و از حاکمیت طراحی شده، به آنها ضربه وارد کند، دولت این کار را با تمام توان دنبال کرده و می‌کند.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: در صحنه دیپلماسی بسیار خوشحال هستیم که امروز همه دنیا دربرابر اقدام آمریکا علیه ایران ایستاده و با ایالات متحده همکاری نمی‌کند، امیدواریم آثار این مقابله جهانی را در آینده مشاهده کنیم.

ظریف تاکید کرد: دولت این وظیفه را دارد که چه با همراهی و چه بدون همراهی دیگران زمینه را برای زندگی راحت مردم و کمترین اثر از تحریم‌ها را فراهم کند، بنده در جلسات هیئت دولت و سایر جلسات سایر اقدامات و تلاش‌های ریاست جمهوری، اعضای هیئت دولت و سایر نهادها و دستگاهای کشور هستیم، می‌توان این تضمین را بدهم که تلاش‌های لازم انجام داده و خواهیم داد.

وی ادامه داد: مردم ما مردمی بودند که همواره در برابر طرح‌ها و برنامه ریزی‌هایی کسانی که دلشان برای این کشور نسوخته و با این مردم سر ستیز و جنگ دارند، کسانی بودند که برنامه‌های آنها را نقش بر آب کردند. اطمینان دارم مردم این بار هم این کار را خواهند کرد و تاکنون نیز همین را نشان دادند.

وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه اطمینان داریم روز‌های بدی در انتظار دولت آمریکاست، اظهار کرد: دولتی که نتوانسته حتی برای مردم خودش ثابت کند که سیاست‌هایش به نفع آن مردم است.

ظریف افزود: دولتی که بیش از آنکه حتی به فکر منافع ملی آمریکا باشد به فکر منافع گروه کوچکی است که حامیان خودش را تشکیل می‌دهند و بیشتر تلاش می‌کند جنایات رژیم سعودی و اسرائیل را بپوشاند تا اینکه سیاست در جهت منافع ملی آمریکا را دنبال کند. البته در گذشته هم دولت‌های قبلی آمریکا با همین سرو صدا‌ها و با همین بی احترامی‌ها نسبت به مردم بزرگ ایران کارشان را شروع کردند، ولی هر چه با تجربه‌تر در کارشان شدند، سیاست و لحنشان را نسبت به ایران عوض کردند.

وی گفت: یقین دارم دولت آقای ترامپ هم بعد از مدتی به این نتیجه خواهد رسید که این سیاست‌ها بر عزم مردم بزرگ ایران تاثیری نخواهد کرد و آنها هم مجبور خواهند شد سیاست خود را عوض کنند.

وزیر خارجه در پایان خاطرنشان کرد: مردم تاریخ ساز ما بار‌ها نشان دادند توانسته‌اند تاریخ را عوض کنند و مسیر تحولات تاریخی را با تلاش، خودباوری و استقامت خودشان عوض کنند، این بار هم همین تجربه تکرار خواهد شد و این بار هم آمریکایی‌ها از اقدامات نابخردانه خود پشیمان خواهند شد.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار سیاسی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.