۲۶ کشته در توفان و سیل ایتالیا

1
شمار قربانیان توفان و سیل در ایتالیا تاکنون به ۲۶ کشته رسیده است.
۲۶ کشته در توفان و سیل ایتالیا

اخبار نتدونه : به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، ادامه توفان و سیل در ایتالیا تلفات و خسارت‌های زیادی به بار آورده است. وزش توفان شدید در ایتالیا که در چند روز گذشته این کشور را درنوردیده، تاکنون ۲۶ کشته بر جا گذاشته است.

یک امدادگر ایتالیایی گفت: «ما از مردم می‌خواهیم که به هیچ وجه از خانه‌های خود خارج نشوند، نیرو‌های امداد مشغول وظایف خود هستند و تجمع مردم به دلیل کنجکاوی یا نگرانی مانع از امدادرسانی می‌شود».

وزش باد شدید در سراسر ایتالیا به ویژه در مناطق جنگلی شمال این کشور که سرعت آن به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت نیز رسیده، میلیون‌ها درخت را ریشه کن کرده و آن‌ها را مانند چوب کبریت بر روی هم انداخته است.

به گفته اتحادیه کشاورزان ایتالیا توفان دست کم ۱۴ میلیون درخت را نابود کرده است.

شهردار شهر روانا در شمال ایتالیا گفت: «این برای نخستین بار در ایتالیاست که توفان با این شدت جنگل‌های شمال ایتالیا را نابود کرده است و برای بازگشت جنگل‌ها به وضعیت قبل از توفان یک قرن زمان لازم است».

تعدادی از قربانیان توفان ایتالیا به دلیل وزش شدید باد و سقوط درختان بر روی خودروهایشان جان خود را از دست داده‌اند.

ریشه کن شدن شمار زیادی از درختان در شهر‌های مختلف ایتالیا موجب شده است بسیاری از شهروندان ایتالیایی به دلیل نگرانی از امنیت خود، از پیاده روی در کنار درختان و یا پارک کردن خودروهایشان در نزدیکی آن‌ها اجتناب کنند.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار بین المللی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.