ترامپ: ائتلاف سعودی شیوه استفاده از تسلیحات آمریکایی را بلد نیست!

0 4
رئیس‌جمهور آمریکا با اشاره به حمله مرگبار ائتلاف متجاوز به یمن به اتوبوس مدرسه کودکان یمنی، عربستان را متهم به استفاده غیرحرفه‌ای از تسلیحات آمریکایی کرد.

ترامپ: ائتلاف سعودی شیوه استفاده از تسلیحات آمریکایی را بلد نیست!
اخبار نتدونه : به گزارش  گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در تلاشی برای شانه خالی کردن از نقش واشنگتن در تجاوز به یمن، عربستان را متهم به استفاده غیرحرفه‌ای از تسلیحات آمریکایی در یمن کرد. این اظهارات رئیس جمهور آمریکا با استناد به حمله ماه اوت نیروهای اتئلاف سعودی به اتوبوس مدرسه حامل کودکان یمنی بیان شد.

رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه آکسیوس، که روز دوشنبه منتشر شد، اعلام کرد: به نظر من موقعیت وحشتناکی بود. من از دیدن آنچه که بر سر آن اتوبوس و کودکان آمد، متنفرم. وقتی چیزی همانند آن را مشاهده می‌کنید شبیه یک نمایش ترسناک است. اساسا آنها کسانی هستند که نمی‌دانند چگونه از این تسلیحات استفاده کنند.

ترامپ در ادامه اظهاراتش تاکید داشت که آمریکا از نزدیک اوضاع در یمن را دنبال می‌کند.

رئیس جمهور آمریکا اینگونه صحبت‌های خود را جمع‌بندی کرد: این (یمن) احتمالا در حال حاضر بدترین نقطه روز زمین است. من درباره مسائل زیادی با سعودی‌ها صحبت خواهم کرد اما مطمئنا من نمی‌خواهم افرادی داشته باشم که نمی‌دانند چگونه از سلاح‌ها استفاده کنند.

ائتلاف به سرکردگی عربستان در 9 اوت سال جاری میلادی اتوبوس مدرسه‌ای را در شهر صعده یمن هدف قرار داد که در نتیجه آن بیش از 50 نفر که بیشتر آنها کودک بودند، کشته شدند.

از سال 2015 ائتلاف متجاوز به یمن به سرکردگی عربستان با همراهی آمریکا و برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس جنگی خونبار را در یمن به راه انداخته‌اند و بارها در حملات خود غیرنظامیان این کشور را هدف قرار دادند. ائتلاف عربستان و امارات اعتراف کرده است که حمله به این اتوبوس ناعادلانه بوده است. این دو کشور از مارس ۲۰۱۵ برای بازگرداندن قدرت منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی یمن، به او در جنگ یمن مداخله کرده اند.

از بیش از ۱۶ هزار حمله‌ای که عربستان و امارات در یمن انجام داده اند و یک سوم آن‌ها به مواضع غیرنظامی برخورد کرده است، فقط چند نمونه بررسی شده اند. سازمان ملل سال گذشته این ائتلاف را به دلیل قربانی و زخمی کردن تعداد زیادی از کودکان در لیست سیاه قرار داد. این سازمان شرایط یمن را بدترین بحران بشری جهان توصیف کرده است. 

پیشتر پایگاه اینترنتی آمریکایی «میلیتری دات کام» که اخبار مربوط به قوای نظامی آمریکا را منتشر می‌کند، نوشت: از ابتدای جنگ یمن تاکنون، هواپیماهای سوخت‎رسان نیروی هوایی آمریکا بیش از 92 میلیون پوند (42 میلیون کیلوگرم) سوخت هواپیما را در هوا به جنگنده‎های ائتلاف به سرکردگی عربستان سعودی رسانده‎اند و این روند همچنان ادامه دارد.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار بین المللی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.