ترامپ: دلار‌های ما بدست کشور‌های آمریکای مرکزی به سرقت رفته است

0 2
رئیس جمهور آمریکا مدعی شد صد‌ها میلیون دلار از پول آمریکا بدست کشور‌های آمریکای مرکزی به سرقت رفته است.

ترامپ: دلار‌های ما بدست کشور‌های آمریکای مرکزی به سرقت رفته است
اخبار نتدونه : به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان  به نقل از وبسایت نیوزویک، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در آستانه انتخابات میان دوره‌ای کنگره این کشور در یک گردهمایی در جورجیای آمریکا مدعی شد که پول‌های این کشور بدست کشور‌های آمریکای مرکزی به سرقت رفته است.

او از جمعیت حاضر پرسید: کاروان مهاجران چه شد؟ می‌خواهید به این کاروان اجازه دهید بیایند؟ ما به این کشور‌ها –هندوراس و السالوادور— صد‌ها میلیون دلار پرداخت می‌کنیم که خیلی زود این کار را متوقف کنند. آن‌ها هیچ کاری نمی‌کنند، آن‌ها هیچ کاری برای ما نمی‌کنند.

ترامپ در ادامه گفت: ما هر ساله صد‌ها میلیون دلار به این کشور‌ها پرداخت می‌کنیم که در نهایت فقط این پول‌ها به سرقت رفته است و ما این را نمی‌خواهیم. آن‌ها هیچ کاری برای ما نمی‌کنند. می‌دانید جالب کجاست؟ ما میلیارد‌ها میلیارد دلار به این کشور‌ها می‌دهیم در حالی که نمی‌توانیم چندین دلار به کشاورزانی بدهیم که تحت تأثیر توفان قرار گرفته اند. ما باید از کشاورزانمان محافظت کنیم!

بر اساس آمار‌های دولتی، هندوراس، السالوادور و گواتمالا در سال ۲۰۱۷، به ترتیب ۱۷۵ میلیون دلار، ۱۱۵ میلیون دلار و ۲۴۹ میلیون دلار کمک خارجی دریافت کرده اند. دونالد ترامپ پیشتر هم تهدید کرده بود که در واکنش به هجوم هزاران مهاجر غیرقانونی به آمریکا از طریق مکزیک کمک‌های مالی به این سه کشور را قطع خواهد کرد.

ترامپ پیشتر در حساب توییتر خود نوشت: «ما به اطلاع کشور‌های هندوراس، گواتمالا و السالوادور رساندیم که اگر به شهروندان خود و یا افراد دیگر اجازه دهند از طریق مرز‌ها وارد آمریکا شوند، همه کمک‌های مالی ما به آن‌ها قطع خواهد شد.»

در آستانه برگزاری انتخابات میان دوره‌ای آمریکا در تاریخ ۶ نوامبر، دونالد ترامپ موضعی سرسختانه در قبال مسائل مهاجرتی و بخصوص هجوم کاروان مهاجران آمریکای مرکزی به آمریکا در پیش گرفته است. او حتی این کاروان مهاجران را اراذل و اوباش خوانده است.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار بین المللی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.