حمله جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی به مناطق مسکونی سوریه با سلاح‌های ممنوعه/ ۳ کودک شهید شدند

0 2
ائتلاف آمریکایی بار دیگر مناطق مسکونی در استان دیرالزور را با فسفات سفید هدف حمله قرار داد که بر اثر این حملات سه کودک شهید شدند.

حمله جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی به مناطق مسکونی سوریه با سلاح‌های ممنوعه/ ۳ کودک شهید شدند
اخبار نتدونه : به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، رسانه‌های سوری بار دیگر از حمله جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی به مناطق مسکونی در استان دیرالزور سوریه خبر دادند.

 خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) روز دوشناخبار نتدونه : به گزارش داد جنگنده‌های ائتلاف موسوم به «ائتلاف جهانی ضد داعش» که تحت فرماندهی آمریکا قرار دارد بار دیگر چند منطقه مسکونی در دیرالزور را هدف قرار دادند.

به نوشته «سانا» در یکی از این حملات به روستایی در دیرالزور سه کودک کشته شدند. بنا به این گزارش ائتلاف آمریکا در حملات جدید باز هم از سلاحهای ممنوعه مانند فسفر سفید استفاده کرده است.

12 آبان نیز رسانه‌های سوری گزارش دادند در حمله جنگنده‌های ائتلاف به سرکردگیِ آمریکا به شهر «هجین» در دیرالزور ، دست‌کم ۱۵ غیرنظامی کشته شدند.

همچنین خبرگزاری سانا در اواخر مهرماه  اعلام کرد در حملات هوایی ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در استان دیرالزور، دست‌کم 62 غیرنظامی کشته شدند.

نیرو‌های ائتلاف آمریکایی به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش از سپتامبر ۲۰۱۴ تاکنون در سوریه حضور دارند. «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا بار‌ها اعلام کرده است نیرو‌های این کشور برای مبارزه با داعش در سوریه مانده‌اند و پس از پایان این ماموریت از سوریه خارج می‌شوند!

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار بین المللی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.