آماده باش ۲۱۸ پایگاه شهری و جاده‌ای برای خدمت رسانی به زائران امام هشتم

0 2
دبیر کمیته بهداشت، سلامت و محیط زیست خراسان رضوی از ارائه خدمات به زائران بارگاه امام هشتم در دهه پایانی ماه صفر خبر داد.

آماده باش ۲۱۸ پایگاه شهری و جاده‌ای برای خدمت رسانی به زائران امام هشتم
اخبار پزشکی نتدونه : به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  سیدمرتضی احتشام فر مشاور اجرایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه همزمان با دهه پایانی ماه صفر زائران از مناطق مختلف کشور عازم مشهد می شوند، اظهار داشت: تمامی تمهیدات لازم در حوزه های درمان، بهداشت و غذا و دارو به منظور ارائه خدمات مناسب به زائران برنامه ریزی شده است.

وی با بیان اینکه براساس برنامه ریزی ۶۷ بیمارستان در سطح استان (۳۵ مورد در مشهد و ۱۵ مورد در شهرستان ها و ۱۷ مورد در سایر دانشگاه ها و دانشکده ها) آماده خدمات رسانی به صورت شبانه روزي هستند، افزود: در این مدت، اورژانس تمامی بیمارستان های دانشگاهی و غیر دانشگاهی در سطح استان فعال و ۵۳ مرکز دیالیز با ۶۸۷ تخت به بیماران خدمات ارائه می دهند.

مشاور اجرایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در دهه پایانی ماه صفر ضمن آمادگی تمامی بخش های مراقبت ويژه ICU) ،CCU ، NICU وPICU ، ۳۷۷) آزمایشگاه خصوصی و دولتی، ۲۸۹ درمانگاه، ۷۲ درمانگاه دندانپزشکی، ۲۲۶ مرکز تصویربرداری در سطح استان آماده خدمات رسانی هستند.

۲۱۸ پایگاه شهری و جاده ای اورژانس در راه زائران امام هشتم

دبیر کمیته بهداشت، سلامت و محیط زیست خدمات سفر خراسان رضوی با اشاره به آماده باش اورژانس ۱۱۵، بخش ها و اطاق های عمل بیمارستان ها و تامین کادر پزشکی، پرستاری در تمامی بیمارستان ها گفت: در این مدت، ۲۱۸ پایگاه اورژانس ۱۱۵ شهری و جاده ای با یک هزار نیرو آماده خدمات رسانی هستند.

احتشام فر ادامه داد: در این مدت، ۵ دستگاه اتوبوس آمبولانس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه ها و دانشکده های نیشابور، سبزوار، تربت حیدریه و گناباد در آمادگی کامل هستند.

وی افزود: در این مدت ستاد هدایت امور درمان دانشگاه و هماهنگی جهت پذیرش و انتقال بیماران و مرکز عملیات بحران دانشگاه و استقرار کارشناس EOC برای هماهنگی و اقدامات لازم در صورت بروز حوادث ویژه به صورت ۲۴ ساعته فعال است.

احتشام فر تصریح کرد: ۴ اورژانس هوایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، سبزوار، گناباد و نیشابور به منظور انجام ماموریت های برون شهری در ساعات روز در صورت نیاز در آماده باش هستند.

 ۹۳۲ داروخانه استان خراسان رضوی ملزومات دارویی را تامین می‌کنند

مشاور اجرایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: با ۴۶ داروخانه بیمارستان دولتی و خصوصی برای تامین داروها و ملزومات به ویژه داروهای حیاتی و اورژانس و اتاق عمل ها هماهنگی و پیش بینی ذخیره سازی داروهای ضروری انجام شده است.

احتشام فر با بیان اینکه، ۹۳۲ داروخانه در سطح استان فعال است، عنوان کرد: در این مدت، داروخانه آموزشی ۲۲ بهمن به عنوان مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم در مشهد تعیین شده است.

۱۸۰ تیم بازرسی بهداشت محیط در دهه پایانی ماه صفر فعال هستند

دبیر کمیته بهداشت، سلامت و محیط زیست خدمات سفر خراسان رضوی، همچنین از فعالیت ۱۸۰ تیم بازرسی بهداشت محیط در سطح استان خبر داد و گفت: تیم های بازرسی بر عملکرد مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، مراکز اسکان زائران، اماکن عمومی و محل برپایی هیات ها و تکایا، مساجد و خیمه های عزاداری نظارت مستمر دارند.

احتشام فر با اشاره به فعالیت تمامی مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه های سلامت و خانه های بهداشت در سطح استان خراسان رضوی یادآوری کرد: در این مدت، ۵ پایگاه مراقبت مرزی برای انجام واکسیناسیون و سایر مراقبت های لازم در آمادگی کامل هستند.

 پایگاه های اهدای خون در دهه پایانی ماه صفر فعال خواهند بود

دبیر کمیته بهداشت، سلامت و محیط زیست خدمات سفر خراسان رضوی گفت: در این بازه زمانی پایگاه های اهدای خون در نوبت صبح از ساعت ۸ تا ۱۳ و نوبت عصر از ساعت ۱۵ تا ۱۸ (پایگاه امام رضا (ع)، ثامن و نیز پایگاه مستقر در سالن مرکزی شهرداری مشهد واقع در میدان شهدا) آماده ارائه خدمات رسانی هستند.

احتشام فر در پایان افزود: همچنین در همین برهه زمانی پایگاه های اهدای خون در شهرستان های تحت پوشش (سبزوار، گناباد، قوچان، نیشابور، تربت حیدریه)، فعال بوده و خدمات رسانی خواهند داشت.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبارپزشکی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.