لوکوک: سازمان ملل در شرف شکست در جنگ علیه قحطی در یمن است

9
معاون دبیر کل سازمان ملل در امور بشردوستانه در شورای امنیت سازمان ملل با هشدار درباره وضعیت اسف‌بار هفته‌های گذشته یمن تاکید کرد این سازمان در شرف شکست در جنگ علیه قحطی در یمن است.

لوکوک: سازمان ملل در شرف شکست در جنگ علیه قحطی در یمن است
اخبار نتدونه : به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری فرانسه، مارک لوکوک معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه روز جمعه در شورای امنیت سازمان ملل با هشدار درباره وضعیت اسف‌بار هفته‌های گذشته یمن تاکید کرد سازمان ملل متحد در شرف شکست در جنگ علیه قحطی در یمن است.

این در حالی است که سازمان غیردولتی موسوم به نجات کودکان هشدار داد بیش از ۵ میلیون کودک در یمن به علت گرسنگی، با خطر از دست دادن جان خود مواجه هستند.

وی در نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل متحد که به درخواست انگلیس برگزار شد، افزود: «ما به زودی به نقطه‌ای بدون بازگشت می‌رسیم که فراسوی آن، جلوگیری از تلفات بی‌شمار انسانی ناشی از قحطی فراگیر در کشور، غیرممکن خواهد.»

به گفته معاون دبیر کل سازمان ملل متحد در امور بشردوستانه، یمن، در حال حاضر با بدترین بحران انسانی در جهان دست و پنجه نرم می‌کند. در یمن، بیش از ۲۲ میلیون نفر از جمله ۱۸ میلیون که با ناامنی غذایی مواجه هستند، به کمک نیاز دارند. این در حالی است که ۸ میلیون نفر در این کشور در ناامنی شدید غذایی به سر می‌برند و معنی آن این است که نمی‌دانند وعده غذایی آن‌ها چه زمانی خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، تاکید کرد: «برای جلوگیری از بدترین فاجعه انسانی ممکن و حفظ جان و زندگی میلیون‌ها نفر در یمن، شورای امنیت سازمان ملل متحد باید از برگزاری مذکرات سیاسی در این کشور و از از سرگیری تدابیری فوری برای ثبات اقتصادی آن (یمن) حمایت کند.»

مارک لولوک همچنین از شورای امنیت سازمان ملل خواست از بازیگران (جنگ یمن) بخواهد امکان دسترسی به افراد آسیب پذیر را از طریق بنادر و جاده‌های اصلی فراهم و برای تخلیه (زخمی ها) یک پل هوایی ایجاد کنند.

اظهارات معاون دبیر کل سازمان ملل در جلسه شورای امنیت درباره یمن

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار بین المللی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.