کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواستار برگزاری همه‌پرسی دیگری درباره برکسیت شدند

0 6
کشورهای عضو اتحادیه اروپا در گردهمایی سران این اتحادیه در سالزبورگ اتریش خواستار همه‌پرسی دیگری درباره برکسیت شدند.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواستار برگزاری همه‌پرسی دیگری درباره برکسیت شدند

اخبار نتدونه : به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، یوزف موسکات، رئیس دولت مالت در گردهمایی سران اتحادیه اروپا در سالزبورگ اتریش گفت که سران اتحادیه اروپا از برگزاری یک همه پرسی دیگر در خصوص برکسیت حمایت می‌کنند.

نخست وزیر مالت می‌گوید ما می‌خواهیم یک عمل غیرممکن اتفاق بیافتد و در انگلستان یک همه‌پرسی دیگر در خصوص برکسیت انجام بگیرد.  

او گفت که دولت‌های عضو اتحادیه اروپا از برگزاری یک همه‌پرسی حمایت می‌کنند تا مردم انگلستان بتوانند بار دیگر در این خصوص تصمیم بگیرند.

از سوی دیگر نخستین روز کاری گردهمایی سران اتحادیه اروپا در روز چهارشنبه بدون دستیابی به توافقی در خصوص آوارگان در شهر سالزبورگ پایان یافت.

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا می‌گوید که کشور‌های عضو بر سر موضوع آوارگان هنوز به توافقی دست نیافتند.  

ژوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا می‌گوید برخی از کشور‌هایی که نمی‌خواهند آواره‌ای را بپذیرند آمادگی خود را برای حمایت‌های مالی اعلام کردند.  

نخست وزیر ایتالیا در این باره گفت: این بسیار مهم است که آوارگان در بین کشور‌های اروپایی تقسیم شوند و هنگامی که برخی از کشور‌ها در این سیستم حضور ندارند نمی‌توانیم از یک سیستم و مکانیزم اروپایی صحبت کنیم.

«آوارگان» محور اصلی شام کاری سران اتحادیه اروپا که چهارشنبه شب در سالزبورگ برگزار شد، بود.

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا خواستار همبستگی در اروپا در خصوص پذیرش آوارگان شد و گفت: هر کشوری که نمی‌خواهد آوارگان را پذیرا باشد باید در مسیر همبستگی قدم بردارد.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار بین المللی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.