سخنگوی کرملین: هر روز کشور‌های آسیایی و اروپایی بیشتری به دنبال جایگزینی دلار هستند

4
دیمیتری پسکوف اعلام کرد به دلیل اقدامات آمریکا که باعث بی‌اعتمادی جهان به دلار شده است، هر روز بر شمار کشور‌هایی که به دنبال ارز جایگزین در مبادلات تجاری هستند، افزوده می‌شود.

سخنگوی کرملین: هر روز کشور‌های آسیایی و اروپایی بیشتری به دنبال جایگزینی دلار هستند
اخبار نتدونه : به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه (کرملین)، امروز (یکشنبه) اعلام کرد به دلیل اقدامات آمریکا که باعث بی‌اعتمادی جهان به دلار شده است، هر روز بر شمار کشورهایی که به دنبال ارز جایگزین در مبادلات تجاری هستند، افزوده می‌شود.

پسکوف در گفتگو با شبکه تلویزیونی روسیه-ا، اظهار کرد: کشوری که دلار را عرضه می کند، به طور ناگهانی دست به اقداماتی می زند که از این ارز ذخیره جهانی سلب اعتماد می شود. به همین دلیل، هر روز کشورهای بیشتر و بیشتری نه تنها در شرق (آسیا) بلکه در اروپا نیز به دنبال راه هایی برای کاهش وابستگی به دلار آمریکا هستند. آنها به طور ناگهانی به این موضوع پی برده اند که: نخست، چنین چیزی امکان دارد؛ دوم، این امر (کاهش وابستگی به دلار) باید اتفاق بیفتد؛ و سوم، اگر می توانید خودتان را نجات دهید و این کار هر چه سریع تر باید انجام شود.

با این حال، سخنگوی کرملین تأکید کرد جایگزینی نظام (تبادلات مالی) کنونی با نظام جدید کار آسانی نخواهد بود، اما کشورهای زیادی به دنبال جایگزینی برای دلار هستند.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار بین المللی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.