ترامپ برای اعمال تعرفه جدید بر ۲۰۰ میلیارد دلار از کالا‌های وارداتی چین آماده می‌شود

5
یک مقام کاخ‌سفید اعلام کرد دونالد ترامپ تا روز دوشنبه در خصوص وضع تعرفه‌های جدید بر ۲۰۰ میلیارد دلار از کالا‌های وارداتی چین تصمیم می‌گیرد.

ترامپ برای اعمال تعرفه جدید بر ۲۰۰ میلیارد دلار از کالا‌های وارداتی چین آماده می‌شود
اخبار نتدونه : به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، یک مقام وابسته به کاخ‌سفید اعلام کرد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا «به احتمال زیاد» تا روز دوشنبه در خصوص وضع تعرفه‌های جدید بر 200 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی چین تصمیم می‌گیرد.

پیش از آن نشریه وال استریت ژورنال به نقل از یکی از منابع نزدیک به کاخ‌سفید گزارش داد میزان تعرفه‌های جدید واشنگتن بر 200 میلیارد دلار از کالاهای وارادتی چین احتمالا 10 درصد و پایین تر از تعرفه 25 درصدی که دولت ترامپ بر برخی کالاهای وارداتی اعمال کرده است، خواهد بود.

کاخ سفید تاکنون به این موضوع واکنشی نشان نداده است.

فهرست کالاهای وارداتی چین که مشمول تعرفه جدید واشنگتن می‌شوند شامل تولیدات فناوری – اینترنتی، محصولات الکترونیکی، بُرد مدار چاپی، کالاهای مصرفی شامل غذاهای دریایی چینی، وسایل منزل،  روشنایی، لاستیک خودرو، مواد شیمیایی، پلاستیک، دوچرخه و صندلی خودرو برای نوزادان می‌شوند.

روز جمعه لیندی والترز، یکی از سخنگوهای کاخ‌سفید اعلام کرد ترامپ کاملا مصمم است و او و دولتش همچنان درصدد اجرای اقداماتی هستند تا مشکل تجارت ناعادلانه چین را حل کنند.

گفته می شود ترامپ در حالی به دنبال اعمال تعرفه های بیشتر بر کالاهای وارداتی چین است که استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا خود را برای مذاکرات تجاری با مقامات چینی آماده می کند.

یکی از ناظران اقتصادی دولت آمریکا اعلام کرد ترامپ پس از شنیدن نظرات عموم ممکن است میزان تعرفه های برنامه‌ریزی شده خود را کاهش دهد چراکه اعمال تعرفه های بالا بر کالاهای وارداتی از چین ممکن است به افزایش قیمت کالا در داخل آمریکا منجر شود.

رئیس‌جمهور آمریکا در نظر دارد با افزایش تعرفه ها بر کالاهای وارداتی چین، مازاد تجاری 375 میلیارد دلاری چین که از تجارت با آمریکا کسب می‌کند را کاهش دهد.

روز گذشته، سخنگوی وزارت بازرگانی چین ضمن اعلام افزایش مازاد تجاری 7.7 درصدی چین از معامله با آمریکا، گفت اقدامات یکجانبه آمریکا در زمینه اعمال تعرفه‌های بیشتر بر کالاهای چینی، مشکل کسری تجاری واشنگتن را حل نمی‌کند.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار بین المللی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.