هرگونه تعرض و هتاکی به پزشکان در حال خدمت پیگیری قضایی می شود

0 2
رئیسی از پیگیری حادثه تعرض به یکی از پزشکان شاغل در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر خبر داد.

هرگونه تعرض و هتاکی به پزشکان در حال خدمت پیگیری قضایی می شود
اخبار پزشکی نتدونه : به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علیرضا رئیسی ضمن تقبیح اقدام ضرب و شتم یکی از پزشکان شاغل در شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر که در چند روز گذشته روی داد افزود: کوچکترین تعرض به پزشکان مشغول خدمت به مردم از سوی هر فرد و دارای هر جایگاه اجتماعی پیگرد قانونی دارد و نمی بایست از اینگونه موارد چشم پوشی کرد.

وی گفت: از سوی دیگر تکریم ارباب رجوع و بیماران جزء اصول اولیه و اولویت دار نظام سلامت است که همواره مورد تاکید است، هرگونه اعتراض و شکایت می بایست ازطریق مجاری قانونی پیگیری و دنبال شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: پزشکان شبکه های و درمان در سراسر کشور و تا محروم ترین مناطق در حال خدمت به آحاد ملت هستند و هرگونه بی احترامی و هتاکی به ایشان بر خلاف حقوق شهروندی و قوانین جاری کشور است.

رئیسی افزود: همه افراد در برابر قانون یکسان هستند و هیچ فردی با توجه به هر جایگاه اجتماعی که دارد اجازه بر هم زدن نظم و ضرب و شتم نیروهای خدمت رسان به ملت را ندارد.

رئیسی در پایان اظهار داشت: برای پایان دادن به چنین بی حرمتی هایی یقینا موضوع از سوی مراجع ذیصلاح پیگیری خواهد شد.

گفتنی است، در پی رخ دادن این واقعه بلافاصله معاون بهداشت وزارت بهداشت در تماس تلفنی با مسئولین استانداری بوشهر و رییس دانشگاه علوم پزشکی خواستار بررسی و تحقیق کامل موضوع تا حصول نتیجه شد.

پیگیری قضایی عامل تعرض به پزشک شاغل در شهرستان دیر

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبارپزشکی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.