تکان دادن دل از تکان دادن کوه از جای خودش سخت‌تر است/ برای محرم آماده شده‌اید؟ +فیلم

0 18
«محرم» و برگزاری مراسم برای امام حسین علیه السلام معجزه‌ای فراتر از افسانه‌هاست و یک حماسه تکرار نشدنی در طول تاریخ است.

تکان دادن دل از تکان دادن کوه از جای خودش سخت‌تر است/ برای محرم آماده شده‌اید؟ +فیلم
اخبار نتدونه : به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محرم الحرام با همه حزن و اندوهی که به حال و هوای شهر و روستاها و در مجموع به هر مکانی که محبت امام حسین علیه السلام در آن وجود دارد به راه انداخته است، باز هم شور و ولوله‌ای عجیب و غیر قابل وصف به همراه دارد. ولوله‌ای از جنس روضه کوچکترین مسافر تشنه کام سرزمین نینوا و از اشک مادران شهدای جوان از دست داده که با یاد و نام علی اکبر امام حسین علیه السلام اشک می‌ریزند و دل خویش را با روضه ارباب از بار غم دلتنگی مادرانه سبک نمی‌کنند.

پوشیدن لباس مشکی و سیاه پوش شدن یک دست آدم‌ها و افراشتن بیرق عزا و ماتم امام حسین علیه السلام، در گوشه و کنار شهر، همه و همه از یک ماجرا حکایت دارد و آن هم ماجرای بقا و ماندگاری امام معصومی است که زیر بار ظلم نرفت و آزاده بود و خود و خانواده اش را تسلیم قضا و قدر الهی کرد و بیش از ۱۴۰۰ سال است که شجاعت و آمادگی‌اش زبانزد همه مردم جهان است.

نام و یاد امام حسین علیه السلام همواره و در همه لحظات زندگی مسلمانان و دوستداران حضرتش با منش‌ها و افکار مختلف، جاودان و ماندگار شده و مایه مباهات و فخر شیعیان است و هر سال با فرا رسیدن ایام سوگواری او همه را گرد بیرق سیاه عزای خود جمع می‌کند و بزرگترین کنگره بین المللی در سراسر جهان، همین جمع شدن هیئت‌های عزاداری سرور و سالار شهیدان است.

حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان، در ویدئوی زیر به تشریح مبحث آمادگی مردم به مناسبت ماه محرم الحرام و ضرورت توجه به  آثار معنوی و اخلاقی این ماه پرداخته و توضیحاتی را ارائه کرده است.

وی ماه محرم را حماسه‌ای بی مانند و بی‌تکرار بر می شمرد و معتقد است: حماسه سینه زنی و نوحه خوانی و یک رنگ لباس پوشیدن عزاداران و محبان امام حسین علیه السلام را نباید ساده انگاشت و از آن به سادگی عبور کرد.

حجت الاسلام و المسلمین پناهیان همچنین تصریح کرد: معجزه تنها شکافتن رود توسط پیامبر خدا حضرت موسی نیست و همین تکان دادن دل  مسلمانان و محبان امام حسین علیه السلام با فرا رسیدن ماه محرم، خود معجزه ای بزرگ و مهم بوده و نباید آن را دست کم گرفت.

دانلود فیلم

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار فضای مجازی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.