چرا عزاداری امام حسین(ع) از روز اول محرم شروع می‌شود؟

0 47
صفحه رسمی حجت‌الاسلام پناهيان با انتشار پستی در اینستاگرام دلایل شروع عزاداری امام حسین(ع) از روز اول محرم را بیان کرد.

چرا عزاداری امام حسین(ع) از روز اول محرم شروع می‌شود؟
اخبار نتدونه : به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در آستانه ماه عزای حسینی صفحه رسمی حجت‌الاسلام پناهيان در اینستاگرام با بیان توضیحاتی در خصوص دلایل شروع عزاداری امام حسین(ع) از روز اول محرم، به روز‌رسانی شد.

طبق بیانات حجت‌الاسلام پناهيان، عزاداری طی ده شب باعث آماده شدن عزاداران برای حضور در غم بزرگ عاشورا می‌شود. اگر عزاداری از روز عاشورا شروع می‌شد ذکر مصیبت‌ها خیلی دردناک‌تر و غیرقابل تحمل‌تر می‌شد.

در ادامه می‌توانید دلایل بیشتر برای شروع عزاداری امام حسین(ع) از روز اول محرم را در صفحه اینستاگرام حجت‌الاسلام پناهيان مشاهده کنید:

۱. امام رضا(ع) می‌فرماید: «از اول دهۀ محرم، حزن و اندوه در چهرۀ پدرم دیده می‌شد و حالت عزادار به خود می‌گرفت و روز دهم، روز مصیبت و گریۀ او بود» (امالی صدوق/۱۲۸)

۲. عزاداران با ده شب عزاداری، در واقع خود را برای حضور در غم بزرگ عاشورا آماده می‌کنند. اگر عزاداری از روز عاشورا شروع می‌شد ذکر مصیبت‌ها خیلی دردناک‌تر و غیرقابل تحمل‌تر می‌شد.

۳. یک دهه عزاداری قبل از عاشورا می‌تواند موجب کسب توجه و سوز دل در روز عاشورا باشد. کسانی که دل غافلی دارند یا در اثر توجه به تعلقات دنیا احساس محبتشان به امام حسین(ع) کم شده، ده روز فرصت دارند تا در محافل عزاداری با شنیدن مواعظ و معارف دینی آمادگی لازم را کسب کنند تا مبادا در روز مصیبت بزرگ عاشورا بی‌احساس و بی‌توجه باشند.

چرا عزاداری امام حسین(ع) از روز اول محرم شروع می‌شود؟

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار فضای مجازی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.