وقوع چهار انفجار در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد

0 3
منابع خبری از شنیده شدن صدای چهار انفجار در منطقه الخضراء واقع در مرکز بغداد و به صدا درآمدن آژیرهای هشدار در این منطقه خبر دادند.

وقوع چهار انفجار در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد
اخبار نتدونه : به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه تلویزیونی المیادین از شنیده شدن صدای چهار انفجار در مرکز بغداد، پایتخت عراق، در نزدیکی سفارت آمریکا خبر داد.

شبکه تلویزیونی الحدث نیز گزارش داد پس از اصابت چند راکت به منطقه سبز (الخضراء) بغداد از سوی مهاجمان ناشناس، آژیرهای هشدار در این منطقه به صدا درآمدند.

یک منبع امنیتی عراق اعلام کرد منطقه «الخضراء» که مقر مراکز مهم دولتی و سفارتخانه‌ها محسوب می‌شود، پنجشنبه شب هدف حمله خمپاره‌ای قرار گرفته است.

این منبع امنیتی افزود: پنجشنبه شب تعدادی خمپاره به منطقه الخضراء واقع در مرکز بغداد اصابت کرد که در نتیجه آن خسارت مالی زیادی به این منطقه وارد شده اما خبری از تلفات انسانی گزارش نشده است.

برخی منابع محلی گزارش داده‌اند که این انفجارها در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد رخ داده و آژیرهای خطر در محل این سفارتخانه نیز پس از این انفجارها به صدا درآمده‌اند.

مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند که به دقت این اتفاق را زیر نظر دارند و هشدارهای امنیتی لازم را در این خصوص برای کارکنان سفارت صادر کرده‌اند.

این انفجارها همزمان با تشدید ناآرامی‌ها در بصره در جنوب عراق رخ داده‌اند. دو روز پیش، 10 گروه عراقی در بیانیه‌ای با متهم کردن آمریکا به دخالت در این ناآرامی‌ها، هشدار دادند که تداوم این وضعیت، “منافع بیگانگان در عراق” را به خطر خواهد انداخت.

طبق گزارش واشنگتن‌پست، منطقه سبز بغداد با وجود تدابیر شدید امنیتی از سال 2003 تا 2011 همزمان با اوج گرفتن تظاهرات ضدآمریکایی در عراق به کرات مورد حملات راکتی و خمپاره‌ای قرار می‌گرفت اما از سال 2015 تاکنون این اولین حمله‌ای است که در این منطقه رخ می‌دهد.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار بین المللی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.