بسترسازی برای آشنایی دانش‌آموزان با تولیدات داخلی/ گفتمان سازی برای حمایت از کالای ایرانی

2
مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: برنامه‌های متعددی برای آشنایی و بسترسازی حمایت از کالا‌های داخلی را در جمعیت دانش‌آموزی مورد توجه داریم.

بسترسازی برای آشنایی دانش‌آموزان با تولیدات داخلی/ گفتمان سازی برای حمایت از کالای ایرانی
منصور مجاوری مشاور وزیر آموزش و پرورش و دبیر بخش دانش آموزی جشنواره ایران ساخت در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره برنامه‌های آموزش و پرورش درباره حمایت از کالای ایرانی اظهار کرد: با توجه به شعار سال تمامی دستگاه‌های اجرایی و جامعه باید برای تحقق این شعار تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه شرایط فعلی کشور نیاز به حمایت از تولیدکنندگان دارد، افزود: علاوه بر جامعه دولت هم برای تحقق شعار سال وارد عمل شده و در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری جشنواره‌ای به نام ایران‌ساخت راه‌اندازی شده است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: این جشنواره در دی ماه برگزار می‌شود و از تمامی دستگاه‌های اجرایی نماینده‌ای در این جشنواره حضور پیدا کرده است که آموزش و پرورش آن یکی از این دستگاه‌ها محسوب می‌شود.

مجاری ادامه داد: بر اساس سیاست آموزش و پرورش که ستاد حمایت از کالای ایرانی تشکیل داده است؛ ۲ هدف فرهنگ‌سازی و گفتمان همچنین برگزاری جشنواره‌هایی با هدف آشنایی دانش‌آموزان نسبت به کالاهای ایرانی در دستور کار قرار گرفته است.

دبیر بخش دانش آموزی جشنواره ایران ساخت گفت: در مورد فرهنگ سازی معاونت پرورشی با همکاری سازمان پژوهش، سازمان دانش‌آموزی و سایر نهادهای مربوطه برنامه‌ریزی‌های لازم را در این زمینه انجام دادند.

وی بیان کرد: در زمینه اقدامات اجرایی در قالب جشنواره ایران ساخت برگزاری نمایشگاه کالای ایرانی با همکاری اتاق اصناف، فروشندگان، اتحادیه تعاونی مصرف و سایر نهادهای مربوطه در تعداد بسیار زیادی از شهرهای کشور و مدارس و هنرستان‌ها مورد توجه قرار گرفته است.

برگزاری نمایشگاه نوشت افزار ایرانی با حضور وزیر آموزش و پرورش

مشاور وزیر آموزش و پرورش از برگزاری اولین نمایشگاه نوشت افزار ایرانی 23 مرداد ماه با حضور وزیر در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبر داد و گفت: امیدواریم این جشنواره‌ها تداوم داشته باشد و محصولاتی با کیفیت با  قیمتی مناسب را به دست دانش آموزان به ویژه مناطق محروم برساند.

مجاری بیان کرد: در فرصت مهر تا دی ماه که زمان برگزاری جشنواره ایران ساخت است در سلسله برنامه‌های آموزش و پرورشی همچون پرسش مهر به دنبال تحقق شعار سال و پیگیری اهداف جشنواره ایران ساخت هستیم.

دبیر بخش دانش آموزی جشنواره ایران ساخت گفت: در بخش دولتی هم با همکاری وزارت صمت در تلاش هستیم تا تمامی کالاهای مورد نیاز اداری از تولیدات داخلی باشد.

وی یادآوری کرد: مصرف کنندگان باید در بازار فروش هدایت شوند و به سمت بازار داخلی سوق پیدا کنند؛ در آموزش و پرورش هم به دنبال ترویج و فرهنگ‌سازی در جامعه دانش‌آموزی هستیم تا با تولید داخلی آشنا شوند همچنین از دیگر بسترها و صنایع برای همکاری با آموزش و پرورش بهره گرفتیم.

انتهای پیام /

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبارپزشکی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.