آغاز المپیاد ورزشی دانشجویان دختر از ۹۶ دانشگاه کشور/ رشد ۳۰ درصدی شرکت کنندگان در مسابقات

3
علیزاده گفت: چهاردهمین المپیاد ورزشی دانشجویان با حضور ۲۱۰۰ دختر از امروز در ۱۱ رشته ورزشی آغاز شد.

آغاز المپیاد ورزشی دانشجویان دختر از ۹۶ دانشگاه کشور/ رشد ۳۰ درصدی شرکت کنندگان در مسابقات
محمدحسین علیزاده مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاه و کنکور گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به تشریح برنامه‌های چهارمین المپیاد دانشجویی وزارت علوم به میزبانی دانشگاه شیراز پرداخت و گفت: چهاردهمین المپیاد ورزشی موسسات آموزشی عالی کشور به میزبانی دانشگاه شیراز ازامروز ۲۹ تیر تا ۵ مرداد ماه در یازده رشته ورزشی با حضور ۲۱۰۰ دانشجو دختر عصر امروز برگزار می شود.

مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم در درخصوص مسابقات پسران دانشجو افزود: رقابت‌های پسران نیز از ۱۰ مردادماه ۹۷ با شرکت ۲هزار دانشجو در ۱۴ رشته ورزشی آغاز می‌شود که برای آنان نیز آئین گشایش و اختتامیه خواهیم داشت.

علیزاده تصریح کرد: دختران دانشجو در ۱۱ رشته هندبال، والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، بدمینتون، دوومیدانی، شطرنج، کاراته، تکواندو، شنا و تیراندازی در این رقابت‌ها حضور پیدا می‌کنند.

المپیاد ورزشی دانشجویان پسر در ۱۴ رشته

وی ادامه داد:پسران دانشجو در ۱۴ رشته فوتسال، هندبال، والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، جودو، بدمینتون، دوومیدانی، شطرنج، کاراته، کشتی آزاد، کشتی فرنگی، تکواندو و شنا به رقابت خواهند پرداخت.

مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم بیان کرد: ۳۰۰ داور نیز این مسابقات را داوری می‌کنند و دانشجویان داوطلب نیز در برگزاری المپیاد همکاری دارند.

وی عنوان کرد: ظرفیت‌های ورزشی دانشگاه شیراز و استان فارس که حاصل ارزیابی و بررسی تیم کارشناسی وزارتی بوده و مطلوب ارزیابی شده است.

علیزاده افزود: در این دوره از المپیاد ورزشی رشد ۳۰ درصدی دانشجویان شرکت کننده را شاهد هستیم و دانشجویان ۹۶ دانشگاه در بخش دختران و ۱۰۶ دانشگاه در بخش پسران شرکت می‌کنند.

حافظ خوانی و بازدید از اماکن تاریخی برای دانشجویان

وی در ادامه به اجرای برنامه های فرهنگی برای این دانشجویان اشاره کرد و یادآورشد: به دلیل اینکه این شهر از لحاظ  مباحث فرهنگی دارای پیشینه خوبی است برای دانشجویان برنامه هایی نظیر حافظ خوانی، بازدید از تخت جمشید و آرامگاه شیراز در نظر گرفته ایم.

لازم به ذکر است؛ این المپیاد دقایقی دیگر کار خود را در بخش دختران آغاز بکار خواهد کرد.

 

 

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبارپزشکی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.