بررسی طرح تحریم‌های جدید روسیه در مجلس سنای آمریکا

10
سناتور‌های جمهوری‌خواه آمریکا طرحی را تدوین کرده‌اند که نهاد‌های مرتبط با پروژه جنجالی نورد استریم ۲ را هدف قرار می‌دهد.

بررسی طرح تحریم‌های جدید روسیه در مجلس سنای آمریکا
اخبار نتدونه : به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اینترنتی نشریه آمریکایی هیل، سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکا طرحی را تدوین کرده‌اند که نهادهای مرتبط با پروژه جنجالی نورد استریم 2 را هدف قرار می‌دهد. هدف از این طرح بازداشتن کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» از مشارکت در پروژه احداث این خط لوله انتقال گاز طبیعی از روسیه به اروپاست.

جان باراسو، سناتور جمهوری خواه از ایالت وایومینگ و رئیس کمیته محیط زیست و خدمات عمومی سنا، این طرح را تدوین و ارائه کرده است. کوری گاردنر، سناتور جمهوری خواه ایالت کلرادو و استیو دینز، سناتور جمهوری خواه ایالت مونتانا، نیز در تدوین این طرح مشارکت داشته اند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در سفر چند روز پیش خود به بروکسل، پایتخت بلژیک و دیدار با سران کشورهای عضو ناتو از مشارکت این کشورها در احداث خط لوله نورد استریم 2 به شدت انتقاد کرد. او حتی در اظهاراتی شدیداللحن برلین را به سبب وابستگی اش به انرژی روسیه اسیر دست مسکو خواند. این اظهارات ترامپ انتقادات زیادی را در سطح بین الملل و در میان محافل سیاسی آمریکا به دنبال داشت.

در طرح پیشنهادی سناتورهای جمهوری خواه، علاوه بر تحریم‌ها علیه شرکت‌های فعال در بخش انرژی روسیه، تسهیل واردات گاز طبیعی آمریکا توسط کشورهای عضو ناتو نیز در نظر گرفته شده است تا این کشورها به تأمین گاز مورد نیاز خود از  دیگر کشورهای عضو این نهاد نظامی تشویق شوند.

باراسو امروز (چهارشنبه)، در بیانیه‌ای اظهار کرد: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، از گاز طبیعی کشورش برای تهدید و اخاذی از متحدان آمریکا سوء استفاده می کند.

ارائه طرح تحریم نهادهای مرتبط با پروژه نورد استریم 2 در سنا

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار بین المللی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.