هند: تسلیم تهدیدات آمریکا درباره خرید سامانه اس-۴۰۰ نخواهیم شد

8
وزیر دفاع هند تاکید کرد دهلی نو تسلیم تهدیدات تحریمی واشنگتن برای خرید سامانه دفاعی اس-۴۰۰ از روسیه نخواهد شد.

هند: تسلیم تهدیدات آمریکا درباره خرید سامانه اس-۴۰۰ نخواهیم شد
اخبار نتدونه : به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری راشاتودی، نورمالا سیتارامان، وزیر دفاع هند در واکنش به فشار مقامات واشنگتن به دهلی نو برای انصراف از خرید تجهیزات نظامی از مسکو اعلام کرد قوانین آمریکا مربوط به کشور خودشان است و هیچ ارتباطی با هند ندارند. این مقام نظامی هند همچنین یادآور شد کشورش تسلیم تهدیدات تحریمی آمریکا درباره برنامه خرید سامانه دفاع هوایی اس-400 نخواهد شد.

راشاتودی به نقل از سیتارامان نوشت: دهلی نو به واشنگتن اعلام می‌کند تهدیدات تحریمی یکجانبه این کشور تاثیری بر تصمیمات هند برای خرید احتمالی سامانه‌های موشکی دفاع هوایی «ترایمف» از روسیه نخواهد داشت.

وزیر دفاع هند با اشاره به لایحه فدرال سال 2017 آمریکا، خاطرنشان کرد: ما به هیئت نمایندگی آمریکا اعلام کردیم اینها قوانین آمریکا هستند نه قوانین هند.

سیتارامان در این باره افزود: هند چندین دهه رابطه دفاعی با روسیه دارد و ما هیئت  نمایندگی کنگره آمریکا را، که اخیرا از هند دیدن کردند، در جریان این موضوع قرار دادیم.

وزیر دفاع هند با رد تسلیم شدن در مقابل تهدیدات تحریمی آمریکا از سوی کشورش اعلام کرد قرارداد 5.7 میلیارد دلاری برای خرید 5 سامانه دفاع موشکی اس-400 تقریبا نهایی شده است. 

قرارداد نظامی مربوط به خرید سامانه دفاعی اس-400 میان روسیه و هند قرار است تا پائیز امسال نهایی شود و انتظار می‌رود در دیدار ماه اکتبر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه و نارندرا مودی، نخست وزیر هند به امضاء نهایی برسد.

قانون مقابله با «دشمنان» آمریکا از طریق تحریم‌ها موسوم به «قانون کاتسا» به دولت این کشور این اختیار را می‌دهد تا موسسات و نهادهای را که معاملات قابل توجهی با شرکت‌های دفاعی روسیه دارند، مجازات نماید. این قانون با رای قاطع سنا و مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید تا از طریق توسل به تحریم با آنچه اقدامات خطرناک و خصمانه روسیه در قبال آمریکا و متحدانش خوانده شده‌ است، مقابله کند.

سامانه دفاع موشکی اس-400 ترایمف پیشرفته‌ترین سیستم ضد هوایی روسیه است که صادر می‌شود. این سامانه دفاعی پیشرفته برای هدف‌های آیرودینامیکی در برد بالای 400 کیلومتر و موشک‌های بالستیک در برد بالای 60 کیلومتر بکار گرفته می‌شود. یکی از بخش‌های سامانه موشکی اس-400 می‌تواند به طور همزمان 36  مورد  را هدف قرار دهد.

هند تنها کشوری نیست که برای خرید سامانه دفاع موشکی اس-400 روسیه از سوی واشنگتن تحت فشار قرار گرفته است. قانونگذاران آمریکایی پیش از این تهدید کردند تحریم‌های را علیه ترکیه اعمال خواهند کرد و همچنین تحویل سامانه اف -35 خود به ترکیه را، در صورتی که آنکارا توافق خرید اس- 400 خود با روسیه را دنبال کند، ممنوع خواهند کرد.

واکنش هند به تهدیدات آمریکا درباره خرید اس 400 از روسیه

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار بین المللی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.