درخشش ایران در مسابقات جهانی «دانش مغز»

3
بیستمین دوره مسابقات جهانی دانش مغز برگزار شد و نماینده کشورمان در یک رقابت فشرده مقام چهارمی این مسابقات را به خود اختصاص داد.

درخشش ایران در مسابقات جهانی «دانش مغز»

اخبار پزشکی نتدونه : به گزارش حوزه فناوری‌های نوین گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛  بیستمین دوره مسابقات جهانی “دانش مغز” همزمان با کنفرانس فدراسیون علوم اعصاب اروپا هفته جاری با حضور نمایندگان ۲۵ کشور جهان در شهر برلین آلمان برگزار شد و نماینده کشورمان در یک رقابت فشرده مقام چهارمی این مسابقات را به خود اختصاص داد.

مهسا آرمان فروردین ماه امسال رتبه اول مسابقات کشوری دانش مغز درایران را بدست آورد. مسابقات جهانی “دانش مغز” هرساله همزمان با برگزاری یکی از کنگره‌های حوزه علوم اعصاب در یکی از کشور‌های جهان برگزار می‌شود و کشورمان برای یک دوره دیگر دراین مسابقات شرکت کرده است.

سید کمال خرازی دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی که به همراه یک هیئت از مدیران ارشد این ستاد به منظور شرکت در کنگره بین المللی علوم اعصاب اتحادیه اروپا به برلین آلمان سفر کرده است، کسب رتبه برتر نماینده ایران در مسابقات جهانی دانش مغز را نشانه رشد فزاینده علم و دانش درکشورمان دانست و با تبریک این موفقیت علمی به نماینده شایسته ایران دراین مسابقات جهانی، برآمادگی ستاد توسعه علوم و فن آوری‌های شناختی در حمایت گسترده از ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی درسطح کشور تاکید کرد.

استعداد یابی دانش‌آموزان نخبه برای ترسیم فضای ایده‌آل آموزشی

بر اساس این گزارش، مسابقات brain bee رقابتی گسترده میان نوابغ دانش آموزی در سطح جهانی است که بستر‌ها و فرصت‌های لازم را برای ترویج، توسعه و گسترش رشته‌های مرتبط با علوم شناختی در کشور‌های جهان مهیا می‌کند.

انجمن علوم اعصاب ایران به عنوان متولی برگزاری مسابقات دانش مغز در ایران با کمک وزارت آموزش و پرورش و حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی، هر ساله این مسابقات را طی دو مرحله در تمام استان‌ها برگزار می‌کند.

هدف از برگزاری مسابقات دانش مغز در ایران که با حمایت همه جانبه ستاد توسعه علوم و فن آوری‌های شناختی معاونت علمی انجام می‌شود، استعداد یابی در نتیجه رقابت میان دانش آموزان نخبه و ترسیم فضای ایده آل برای ادامه تحصیل آنان در رشته‌های علوم شناختی درسطح کشور است. همچنین نمایندگان ایران در دو دوره گذشته مسابقات جهانی دانش مغز موفق به کسب مقام‌های چهارم و پنجم این مسابقات شدند.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبارپزشکی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.