ماجرای اختلاس در «تعاونی نظام پرستاری» چیست؟

11
دبیر کل خانه پرستاری ایران درباره شایعات مطرح شده درخصوص اختلاس در تعاونی نظام پرستاری توضیحاتی داد.

ماجرای اختلاس در «تعاونی نظام پرستاری» چیست؟
محمد شریفی مقدم دبیرکل‌ خانه پرستاری ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بااشاره به موضوعاتی که درخصوص  کلاهبرداری  تعاونی‌ اعتبار اعضای نظام پرستاری که در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است، اظهار کرد: برخی افراد در فضای مجازی و در بین سایر همکاران شایعه اختلاس در این تعاونی را پخش کرده‌اند که کاملا نادرست بوده و کذب محض است.

وی با بیان اینکه  به دلیل نوسانات قیمت ارز، مسکن و حتی طلا، ورودی به تعاونی اعتباری پرستاران امسال کاهش پیدا کرده است که این امری طبیعی است، مطرح کرد: فعالیت تعاونی‌ اعتبار اعضای نظام پرستاری استان تهران کاملاً قانونی و تحت نظارت بانک مرکزی است و همه اعضای‌ آن پرستاران استان تهران هستند.

پرداخت 76 میلیارد تومان تسهیلات به پرستاران در سال 96

وی ادامه داد: این تعاونی سال گذشته، 76 میلیارد تومان تسهیلات به پرستاران پرداخت کرده است و یکی از تعاونی‌های برتر کشور از این لحاظ محسوب می‌شود که از سال 96، 30 درصد سود سهام به پرستاران استان تهران که سهام‌دار هستند، پرداخت شده است.

عضویت 25 هزار  نفر در تعاونی نظام پرستاری

شریفی مقدم با اشاره به اینکه تعاونی سازمان نظام پرستاری استان تهران، 25 هزار عضو دارد، اضافه کرد: در حال حاضر تراز مالی این تعاونی مثبت و در حساب‌رسی‌ها، وضعیت این صندوق مطلوب ارزیابی شده است.

دبیر کل خانه پرستاری ایران اظهار کرد: فعالیت این تعاونی سازمان نظام پرستاری سلامت است و من به همه اعضای آن اطمینان کامل می‌دهم که اموالشان‌ کاملاً محفوظ است و آنها تحت تأثیر شایعات قرار نگیرند.

وی گفت: در حال حاضر 76 میلیارد تومان تسهیلات در دست اعضاست و 52 میلیارد تومان سپرده مردم در این صندوق موجود است.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبارپزشکی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.