صفر تا صد ساخت «ویلچر پله رو» ایرانی در شرکت‌های دانش‌بنیان

8
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان موفق به طراحی و تولید ویلچری با قابلیت‌های منحصر به فرد و تمام ایرانی شده است.

صفر تا صد ساخت «ویلچر پله رو» ایرانی در شرکت‌های دانش‌بنیان
اخبار پزشکی نتدونه : به گزارش خبرنگار  حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اختراعات روزمره جوانان نخبه در شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین طرح‌های مبتنی‌بر دانش است که رشد و پیشرفت کشور را رقم می‌زند.

باشگاه خبرنگاران جوان در نظر دارد به معرفی محصولات ساخته شده در این شرکت‌ها و طرح‌های استارت‌آپی بپردازد.

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان موفق به ساخت ویلچرهایی‌ با ویژگی های منحصر به فرد برای اولین  در کشور تولید شده‌است؛ این ویلچر‌ها بر پایه دانش و با هدف کمک به بیماران طراحی شده‌اند.

مدیر این شرکت دانش‌بنیان در گفتگو با خبرنگار  حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص این ویلچر‌ گفت: شرکت ما موفق به طراحی ویلچر‌ پله‌رو شده است که برای بسیاری از بیماران ناتوان از راه رفتن اهمیت بسیاری دارد و بسیاری از بیماران طالب این ویلچر‌ هستند.

مدیر این شرکت دانش‌بنیان درباره چگونگی کارکرد این ویلچر‌ بیان کرد: به وسیله یک اهرم ساده، این ویلچر‌ از پله بالا می‌رود و برای پایین آمدن هم مجهز به ترمز است و با هر بار شارژ‌ می‌تواند از 720 پله بالا و پایین برود.

وی با اشاره به اینکه تمامی قطعات این ویلچر‌ ایرانی است،‌ اظهار کرد: از ساخت و طراحی بدنه ویلچر‌ گرفته تا ترمز و گیربکس‌ آن، همگی به همت جوانان ایرانی است.

دستگاهی که ویلچرهای قدیمی را تجهیز می کند

مدیر این شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه جز ویلچر‌ پله‌رو، شرکت او موفق به طراحی ویلچر‌ دیگری شده است، گفت: موفق به تولید دستگاه توانبخشی شده‌ایم که می‌تواند به تسهیل رفت و آمد ویلچر‌ کمک کند یعنی می‌توانیم هر ویلچر‌ معمولی را از بیماران دریافت کنیم و با وصل کردن سازه کوچکی بر روی آن قابلیت‌هایی متعدد را به آن اضافه کنیم.

وی ادامه داد:این وسیله  یک کیلوگرم به وزن ویلچر‌ اضافه می‌کند آنرا  تبدیل به نمونه برقی می‌کند و در این حالت ویلچر‌ می‌تواند تا 20 کیلومتر بر ساعت حرکت کند.

مدیر این شرکت دانش‌بنیان با بیان اینکه نمونه مشابهی از این ویلچر‌ در ایران وجود ندارد، اظهار کرد: می‌توانیم بگوییم صفر تا صد این ویلچر‌ ایرانی است و در راستای حمایت از کالای داخلی توانسته‌ایم این ویلچر‌ها را تولید و طراحی کنیم.

وی تصریح کرد: این ویلچر‌ کپی از دستگاه و نمونه خارجی نیست بلکه دستگاهی است که با کیفیتی کاملا ایرانی و بومی برای اولین بار به صورت کاملا جدید در کشور تولید شده است.

مدیر این شرکت دانش‌بنیان در خصوص صادرات این محصول به کشورهای دیگر گفت: هیچ  دغدغه‌ای برای صادر کردن این ویلچر‌های ایرانی به کشورهای خارجی نداریم به این دلیل که آنها با کیفیتی‌ خوب در کشور طراحی و تولید می‌شوند.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبارپزشکی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.