استفاده از پتوهاى يك بار مصرف ايرانى براى نخستين بار در اورژانس كشور/ پتوهاى نجات دانش بنيان با يك هفتم قيمت مشابه خارجى

9

استفاده از پتوهاى يك بار مصرف ايرانى براى نخستين بار در اورژانس كشور/ پتوهاى نجات دانش بنيان با يك هفتم قيمت مشابه خارجى

صابريان گفت: براى نخستين بار پتوهاى ايرانى يك بار مصرف در اورژانس كشور استفاده مى شوند.

پيمان صابریان رئیس اورژانس تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به استفاده از پتوى یکبار مصرف برای نخستین بار در اورژانس کشور اظهار کرد: در گذشته برای انتقال بیماران یا مصدومان از پتوهای چند بار مصرف استفاده می‌شد و اخطر انتقال بيمارى با مصرف پروهاى چندبار مصرف وجود داشت.

وی با بيان اينكه پتوهاى يكبار مصرف ايرانى را يك شركت دانش بنيان توليد كرده است، ادامه داد: اين پتوهای یک بار مصرف در آمبولانس‌های اورژانس تهران استفاده می شوند که افزون بر پیشگیری از انتقال بیماری ها، فواید بسیار دیگری نیز دارند.

رئیس اورژانس تهران عنوان کرد: این پتوهای یکبار مصرف از پلی اتیلن ساخته شده و کاملا بهداشتی است، همچنین اين پتوها از عبور گرما  جلوگیری می کنند و مانع از انتقال حرارت بدن به خارج می شود.

پتوهايى كه در ناسا هم استفاده مى شوند

صابریان گفت: پتوهای جدید تولید دانشمندان ایرانی در یک شرکت دانش بنیان است که نمونه آن در سازمان ناسا نیز استفاده می‌شود و قیمت نمونه داخلی آن یک هفتم مشابه خارجی است و بسيار ارزان هستند.

صابریان با اشاره به دیگرفواید پتوهای یکبار مصرف ایرانی اظهار کرد: این پتو برای جابجایی عضوهای قطع شده جهت انتقال به مراکز درمانی و انجام پیوند نیز بسیار مناسب است و درصد موفقیت پیوند را به دلیل شرایط نگهداری عضو افزایش می‌دهند.

وی تصريح كرد: این پتوها که تحت نام پتوی نجات مورد استفاده قرار می گیرند، قابلیت بازیافت دارند، همچنین به دلیل خاصیت ضد آب بودن در مواقع بارانی کاربرد آنها دوچندان می شود.

رئیس اورژانس تهران یادآور شد: اکنون از پتوی نجات ایرانی در 40 دستگاه آمبولانس در سطح تهران استفاده می‌شود.

 

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبارپزشکی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.