خیانت عربستان به جهان اسلام آشکارا صورت نمی‌گیرد/ سعودی‌ها به حمایت‌های کشور‌های عربی نیاز دارند

2

خیانت عربستان به جهان اسلام آشکارا صورت نمی‌گیرد/ سعودی‌ها به حمایت‌های کشور‌های عربی نیاز دارند
کارشناس غرب آسیا گفت:قبح و تابو ارتباط عربستان با اسرائیل شکسته است، اما آشکار سازی این خیانت به جهان اسلام به راحتی صورت نمی‌گیرد.

امیر موسوی کارشناس مسائل غرب آسیا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تحرکات اخیر عربستان در رابطه بارژیم صهیونیستی و تلاش برای ایجاد روابط دیپلماتیک با تل آویو، اظهار کرد: از آنجاییکه سیاست منطقه ای  عربستان در راستای چینش نیروها علیه جمهوری اسلامی ایران است، از هیچ تلاشی برای رسیدن به این هدف  فروگذار نمی کنند.

کارشناس غرب آسیا گفت: ریاض در حال حاضر سعی دارد ایران را وادار به عقب نشینی در منطقه کند و اهداف زیاده خواهانه خود را به پیش ببرد. به جزء اسرائیل هیچ  بازیگر منطقه ای دیگری نمی تواند اهداف ریاض را در جهت بلند پروازی های ژئوپلتیکی تامین کند.

موسوی  ادامه داد: با توجه به اینکه رژیم صهیونیستی دارای ارتباطات استراتژیک با آمریکاست و لابی های یهودی در بروکراسی سیاست گذاری کاخ سفید نقش مهمی را ایفا می کنند، اسرائیل میانبری برای عربستان محسوب می شود تا با آمریکا همراهی کند.

  کارشناس غرب آسیا تصریح کرد: ریاض تلاش دارد با جلب رضایت آمریکا مسیر را پیش برد تا زمینه دستیابی به اهداف خود را در منطقه هموار کند.

موسوی  با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر درخواست عربستان برای تاسیس سفارت در سرزمین های اشغالی، تاکید کرد: از آنجاییکه عربستان داعیه رهبری جهان اسلام را دارد، در شرایط کنونی  بعید به نظر می رسد که این‌طور با صراحت روابط خود را  با رژیم صهیونیستی آشکار کند.  

وی اضافه کرد: در شرایط کنونی اخباری مربوط به همکاری های دو طرف در بحث عملیات نظامی در یمن منتشر شده و مقامات امنیتی عربستان  با رژیم صهیونیستی تعاملاتی را داشته اند.

کارشناس غرب آسیا گفت: اگر چه قبح و تابو ارتباط با اسرائیل توسط عربستان شکسته است، اما آشکار سازی این خیانت به جهان اسلام  به راحتی صورت نمی گیرد زیرا عربستان به حمایت های کشورهای عربی نیاز دارد. 

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار سیاسی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.