حاشیه‌نگاری از اقامه نماز بندگی به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی/واکنش مردم به شعرخوانی میثم مطیعی

3
مصلای تهران از ساعات اولیه امروز با حضور میلیونی نمازگزاران شاهد صحنه‌های بی بدیل بود که نشان از عشق گرفتن پاداش یک ماه عبودیت الهی بود.

اخبار سیاسی نتدونه : به گزارش خبرنگار گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، مردم روزه دار تهران از ساعات اولیه صبح در مصلی امام حاضر شدند تا نماز عید سعید فطر را به امامت رهبر معظم انقلاب اقامه کنند.

*متروی مصلی شلوغ است. آنقدر شلوغ که جای سوزن انداختن نیست. نمازگزاران الله اكبر گويان از مترو خارج شدند و خود را به مصلی رساندند. درهای مصلی از ساعات اولیه برای شرکت مردم در نماز عید سعید فطر باز شد. حضور نمازگزاران برای شرکت در این مراسم و اقامه نماز به امامت ولی فقیه مسلمین جهان آنقدر گسترده است که برخی بیم آن دارند که نتوانند جای مناسبی برای خواندن نماز پیدا کنند و به همین دلیل با سرعت در حال حرکتند.

*طبق اعلام قبلی ساعت اقامه نماز 8:00 است؛ بنابراین مردم تلاش داشتند هرچه سریع‌تر خود را به صف‌های نماز برسانند. در میان آنان هر قشری را می‌توان دید؛ زن و مرد و پیر و جوان سجاده و زیرانداز در دست در حال حرکت هستند تا صفوف یکپارچه و وحدت بی حد و وصف خود را به جهانیان نشان دهند.

 

حاشیه‌نگاری از اقامه نماز بندگی به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی/واکنش مردم به شعرخوانی میثم مطیعی

 

*تدابیر شدید امنیتی در مصلی برقرار است. در این میان، صدای قرائت قرآن از بلندگوهای نصب شده در مسیر حرکت نمازگزاران شنیده می‌شود که فضای معنوی را دوچندان کرده است.

*در مسیر حرکت نمازگزاران صندوق‌های دریافت کفاره، فطریه عام و فطریه سادات دایر شده است. توجه مردم به صندوق‌های کمیته امداد علی‌رغم فتنه‌های دشمن و راه‌اندازی کمپین‌هایی چون “نه به کمیته امداد” بی‌نظیر است و ملت با این اقدام خود پاسخ محکمی به یاوه‌گویی‌های دشمنان انقلاب دادند.

*در حالی روزه داران ماه مبارک رمضان امروز در نماز عید سعید فطر به امامت حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب حضور پیدا کردند که برای برگزار باشکوه این فریضه الهی تمهیداتی از سوی مسئولان در مصلای تهران به مرحله اجرا درآمده بود.

*در مسیرهای ورودی مصلای تهران حضور خودروهای آتش نشانی ، اورژانس، راهنمایی و رانندگی، نیروی انتظامی و انتظامات شهرداری به چشم می خورد.

*حضور روسای سه قوه، مسئولان کشوری و لشکری، وزرا، فرماندهان نیروهای مسلح و حتی سفرای برخی از کشورهای اسلامی در این آیین عبادی چشمگیر بود.

*در طول مسیر ورودی به مصلا با هدایت خودروها به سمت پارکینگ پارک سوار بیهقی نمازگزاران با استفاده از ون های سازمان تاکسیرانی به سمت مصلای انتقال داده می شدند.

*حضور میلیونی جمعیت نمازگزار علاوه بر پوشش محوطه اصلی شبستان، راه پله ها و اطراف مصلای را نیز شامل شده است.

ادامه دارد…

 

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار سیاسی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.