ادامه روند پاکسازی Play Store توسط گوگل با بستن برنامه های جعل آیدی و زیر مجموعه های آن ها

0 6

ادامه روند پاکسازی Play Store توسط گوگل با بستن برنامه های جعل آیدی و زیر مجموعه های آن ها

 

بعد از حذف حدود 700.000 برنامه که با خط مشی Play Store مقایرت داشتند، به نظر میرسد گوگل به دنبال متوقف کردن مزاحم های داخلی است. این بار شرکت به دنبال برنامه هایی با آیدی جعلی است، که منظور تولید کنندگان شماره گواهی رانندگی و دیگر برنامه هایی که اطلاعات جعلی میسازند است.

 

این پاکسازی های به همراه تغییرات در مرکز توسعه سیاست های گوگل است که بر طبق آن گقته شده است: “ما (گوگل) به برنامه هایی که به کاربران کمک به گمراه کردن دیگران را میدهند اجازه دسترسی نمیدهیم که شامل برنامه های تولید کننده یا جعل کننده کارت آیدی، شماره های امنیتی دسته جمعی، گذرنامه ها، دیپلم ها، کارت های اعتباری و گواهی نامه است.” این لیست شامل برنامه هایی که با عنوان ‘just for fun’ یا ‘as a prank’ هستند نیز میشود.

 

هنوز هیچ حرفی از اینکه عدالت در مورد تولید کننده های برنامه های آیدی جعلی اجرا شده یا نه نشده است. گرچه اگر پاکسازی قبلی را در نظر بگیریم، گوگل بدون شک بعضی از این سازندگان را هم متوقف خواهد کرد.

 

در ذهن داشته باشید که همچنان ممکن است به چنین برنامه های برخورد کنید چون این پاکسازی تازه شروع شده است. اگرچه میتوانید اطمینان داشته باشید که به زودی برای همیشه حذف خواهند شد.

 

 

 

منبع: Phonearena

گردآوری شده توسط : گروه تخصصی تکنولوژی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.