عقب‌ماندگی‌های کشور ناشی از بی‌توجهی به اسناد بالا دستی است/در سال آینده اقشار پردرآمد باید از لیست یارانه بگیران حذف شوند

9

عقب‌ماندگی‌های کشور ناشی از بی‌توجهی به اسناد بالا دستی است/در سال آینده اقشار پردرآمد باید از لیست یارانه بگیران حذف شوند
دبیر کل سابق جمعیت پیشرفت و عدالت گفت: آسیب‌ها و عقب‌ماندگی‌های کشور ناشی از بی‌توجهی به اسناد بالادستی و سیاست‌های ابلاغی است.

حسین قربانزاده دبیر کل سابق جمعیت پیشرفت و عدالت در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به اولویت‌های دولت در سال 97 اظهار کرد: اجرای برنامه ششم و اولویت‌هایی که در آن پیش‌بینی شده برای رشد و توسعه کشور کافی است و نیازی به تعریف اولویت‌های جدید نداریم چرا که کشور بر اساس اسناد بالادستی، سیاست‌های ابلاغی و برنامه 5 ساله و قوانین موضوعه باید روی یک ریل صحیح حرکت کند.

وی افزود: همه آسیب‌ها و عقب‌ماندگی‌ها ناشی از بی‌توجهی به سیاست‌ها و برنامه‌های مدونی است که سال‌ها برای آن تلاش شده و چشم انداز در نظر گرفته شده است.

قربانزاده تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه کاهش نرخ بیکاری به عنوان اولویت در برنامه 5 ساله پیشنهاد و جزء تکالیف دولت قرار داده شده و باید برای این مسئله تدبیر اندیشیده شود.

دبیر کل سابق جمعیت پیشرفت و عدالت بیان کرد: در حوزه اشتغال با حجم انبوهی از فارغ‌التحصیلان روبرو هستیم و افراد بسیاری به دلیل تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی بیکارشده‌اند، همچنین عده‌ای پشت سد انحصار برخی مشاغل مانده‌اند و اخذ مجوز بسیاری از شغل‌ها موانع زیادی دارد که بسیاری از این امور نیز باید در دستور کار دولت قرار بگیرد.

وی ادامه داد: در حوزه شفاف‌سازی نیز لازم است تا تدابیر هوشمندانه‌ای در سال آینده توسط دولت اتخاذ شود. لازم است تا یک پایگاه اطلاع رسانی ایجاد شود تا در آن همه قراردادهای دولتی درج شود تا هر شهروندی بتواند به اطلاعات مورد نظر خود دست پیدا کند.

دبیر کل سابق جمعیت پیشرفت و عدالت خاطر نشان کرد: کد شناسایی کالا مطابق ماده 23 آیین‌نامه قانون مبارزه با قاچاق کالا باید مورد بررسی قرار بگیرد تا بتوان از این امر جلوگیری کرد.

وی افزود: بخش عمده‌ای از مشکلات کشور به دلیل عدم اتصال بانک های اطلاعاتی به یکدیگر است لذا باید این امر مورد توجه قرار بگیرد تا امکانات خدمات رسانی به مردم تسهیل شود.

قربانزاده بیان کرد: به منظور جلوگیری از فرار مالیاتی باید با کمک بانک مرکزی و بخش‌های مربوطه و تقویت زیرساخت های هوشمند در اولویت قرار بگیرد،‌ همچنین لازم است تا در سال جدید اقشار پردرآمد از لیست یارانه بگیران حذف شوند.

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار سیاسی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.