اخراج بیش از صد هزار نفر از کارکنان دستگاه‌های دولتی ترکیه

13
سخنگوی دولت ترکیه از اخراج بیش از صد هزار نفر از کارمندان دستگاه‌های دولتی ترکیه، پس از کودتای نافرجام این کشور خبر داد.

اخراج بیش از صد هزار نفر از کارکنان دستگاه‌های دولتی ترکیه

اخبار نتدونه : به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، بکر بوزداغ، معاون نخست وزیر و سخنگوی دولت ترکیه دیروز در کمیسیون امور داخلی مجلس این کشور اعلام کرد پس از کودتای نافرجام 15 ژوئیه 2015 میلادی، 110 هزار و 778 تن از کارکنان دستگاه های دولتی از کار اخراج شدند.

وی با اعلام این مطلب خاطر نشان کرد: اخراج این افراد در چارچوب بخشنامه هایی در حکم قانون هیئت دولت ترکیه صورت گرفت؛ اما بعدا 3 هزار و 604 تن از این افراد به مشاغلشان بازگردانده شدند.

سخنگوی دولت ترکیه همچنین مدعی شد: دولت ترکیه به مبارزه قاطع و سریع با همه گروه های تروریستی، از جمله گروه فتح الله گولن ادامه می دهد.

بوزداغ با تاکید بر اینکه دولت ترکیه ابتدا مایل بود، حالت فوق العاده پس از مدت کوتاهی پایان یابد، گفت: تحولات بعدی و نیاز به تمدید حالت فوق العاده برای مبارزه موثر با شبکه گولن موجب شد، حالت فوق العاده برای ششمین بار نیز تمدید شود.

وی با اشاره به اخراج 4 هزار و 168 قاضی و دادستان از دستگاه قضایی ترکیه در دوره پس از کودتای نافرجام گفت: دستگاه قضایی ترکیه را از اشغال طرفداران فتح الله گولن نجات دادیم.

سخنگوی دولت ترکیه از اخراج بیش از 100 هزار کارمند دستگاه دولتی این کشور خبر داد

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار بین المللی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.