جدیدترین خبر ها،سرگرمی،بیوگرافی بازیگران،آشپزی،گردشگری،بازی،کودک،آموزش،دانش و فناوری،دانلود،فال روزانه،اس ام اس،فال حافط،زناشویی،قیمت ارزها،آرایش و زیبایی

خشم آفریقایی‌ها از اظهارات توهین آمیز دونالد ترامپ

0 8
کشور‌ها و مقامات آفریقایی با عصبانیت و انزجار به سخنان رییس جمهور آمریکا واکنش نشان دادند

خشم آفریقایی‌ها از اظهارات توهین آمیز دونالد ترامپ
اخبار نتدونه : به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه از نایروبی، کشور‌ها و مقامات آفریقایی با عصبانیت و انزجار به سخنان رییس جمهور آمریکا واکنش نشان دادند.

دونالد ترامپ روز پنج شنبه کشور‌های آفریقایی و هائیتی را کثافت خانه توصیف کرده بود.

اتحادیه آفریقا اظهارات ترامپ را ناراحت کننده توصیف کرده است.

همچنین برنارد لاگا (Bernard Lagat)، قهرمان سابق جهان در رشته دو و میدانی در صفحه توئیتر خود نوشته است: «من فرزند قاره درخشانی هستم که نامش آفریقاست. من به آفریقا افتخار می‌کنم.»

بسیاری از شهرندان آفریقایی با انتشار عکس‌هایی از آسمان خراش‌ها و مناظر شگفت انگیز آفریقا در فضای مجازی به اظهارات توهین آمیز ترامپ واکنش نشان داده اند.

پاتریک گاتارا (Patrick Gathara) مفسر سیاسی سرشناس کنیایی به خبرگزاری فرانسه گفته است که این قبیل اظهارات از جانب دولت نژاد پرست و جاهل آمریکا چیز جدیدی نیست.

محمد دیی (Mohamed Dièye)، استاد دانشگاه در سنگال، گفته است که اظهارات ترامپ، آفریقایی‌ها و همه سیاهپوستان را شوکه کرده است. وی تأکید کرده است که مردم آفریقا به آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها احتیاجی ندارند.

در آفریقای جنوبی نیز، حزب کنگره ملی آفریقا که قدرت را در دست دارد، سخنان رییس جمهور آمریکا را بسیار توهین آمیز توصیف کرده است.

همچنین در سودان جنوبی سخنگوی رییس جمهور، اظهارات ترامپ را یک رسوایی خوانده است.

واکنش آفریقایی ها به اظهارات توهین آمیز ترامپ

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار بین المللی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.