اردوغان از پوتین تشکر کرد

7
رئیس‌جمهور ترکیه در گفتگوی تلفنی با همتای روس خود، از او به علت حمایت از پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی درباره قدس در سازمان ملل تشکر کرد.

اردوغان از پوتین تشکر کرد

اخبار نتدونه : به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین، روسای جمهور ترکیه و روسیه، در گفتگویی تلفنی راه‌های ارسال کمک‌های بشردوستانه به منطقه غوطه شرقی در حومه دمشق را بررسی کردند. دو طرف همچنین درباره برخی موضوعات دو جانبه و مسایل منطقه‌ای گفتگو کردند.

اردوغان در این گفتگوی تلفنی همچنین از پوتین به سبب موضع مسکو در حمایت از پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی درباره قدس در جلسات شورای امنیت و مجمع عمومی سازمان ملل تشکر کرد.

پیش‌نویس قطعنامه پیشنهادی درباره قدس در نشست پنجشنبه شب مجمع عمومی سازمان ملل متحد با ۱۲۸ رای موافق به تصویب رسید و بدین ترتیب تصمیم آمریکا برای انتقال سفارتش از تل‌آویو به قدس اشغالی با محکومیت مواجه شد.

رئیس جمهور ترکیه دیروز همچنین با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، و فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس جمهور آلمان، تلفنی درباره مسئله قدس گفتگو کرد.

منابع آگاه در دفتر ریاست جمهوری ترکیه اعلام کردند اردوغان، محمود عباس و اشتاین‌مایر از تصویب قطعنامه در مجمع عمومی سازمان ملل که در آن بر غیر قانونی بودن تصمیم واشنگتن درباره قدس تاکید شد، ابراز خرسندی کردند.

عباس و اردوغان در این گفتگوی تلفنق بر موضع نادرست و اشتباه آمریکا درباره شهر قدس تاکید کردند.

اردوغان از اشتاین‌مایر به سبب حمایت آلمان از تصویب پیش نویس قطعنامه درباره قدس در مجمع عمومی سازمان ملل سپاسگزاری کرد.

گفتگوی تلفنی اردوغان با پوتین، عباس و اشتاین‌مایر درباره قدس

 

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار بین المللی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.