حمایت آموزش و پرورش از فعالیت های کارآفرینی برای دانش آموزان

13
مشاور معاون متوسطه گفت: آموزش و پرورش دانش آموزان را به سمت کارآفرینی سوق می‌دهد.

حمایت آموزش و پرورش از فعالیت های کارآفرینی برای دانش آموزان
اخبار پزشکی نتدونه : به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نشست خبری سومین جشنواره ملی دانش آموزی با حضورسيد علی حسينی معاون مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور آموزش و پرورش و مشاور معاونت متوسطه وزارت آموزش و پرورش و مهدی رشیدی جهان دبیر علمی جشنواره ابن سینا ظهر امروز در دانشگاه تهران برگزار شد.

در این مراسم حسینی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش به سمت کارآفرینی حرکت می کند، بیان کرد: کارآفرینی مبتنی بر مفاد سند تحول بنیادین بوده و براساس آن به سمت فعالیت های کار آفرین حرکت می کنیم.

وی ادامه داد: به دنبال ترویج و حمایت از کار آفرینی در آموزش و پرورش در حوزه تالیف کتب و طراحی و جشنواره های مبتنی بر کارآفرینی هم برنامه ریزی داشته است و درس سواد رسانه و کتاب کار وفناوری تهیه شده است.

حسینی تصریح کرد: آموزش و پرورش از جشنواره های علمی و مهارت آموزی حمایت کرده و در چنین جشنواره هایی، استعدادهای برتر را شناسایی می‌کند.

معاون امور بين الملل مركز امور بين الملل و مدارس خارج از كشور آموزش و پرورش گفت: جز سیاست‌های اصلی آموزش و پرورش این است که دانش آموزان به سوی مهارت افزایی حرکت می‌کنند و با توجه به اینکه دانش آموزان دارای استعدادهای متفاوتی هستند چنین جشنواره هایی به شناسایی استعدادها کمک می کند.

حسینی با بیان اینکه جشنواره ها باعث ایجاد انگیزه ای برای دانش آموزان است، عنوان کرد: جشنواره امسال توسعه بیشتری پیدا کرده است و جوایزی خوبی برای این در نظر گرفته شده است و فرایندی آن از پاییز ۹۶ تا تابستان ۹۷ تداوم داشته و نقش تسهیل گری برای مدارس دارد.

 

در حال تکمیل/

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبارپزشکی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.