۱۳ ایستر اگ و راز مخفی از بازی Watch Dogs 2 که باید بدانید

3 10,047

 ۱۳ ایستر اگ و راز مخفی از بازی Watch Dogs 2 که باید بدانید

             

در سالی که گذشت دومین نسخه از بازی Watch Dogs توانست به خوبی بدرخشد. با این حال در این مقاله قصد نداریم به سراغ المان‌های مثبت و منفیِ جدیدترین محصول یوبی‌سافت بپردازیم. Watch Dogs 2 همانند دیگر عناوین در باطنش رازهای مخفی و ایستر اگ‌های مختلفی پنهان شده که شاید از دید بسیاری از گیمرها غافل مانده است. با نتدونه همراه باشید.

 

نسخه‌ی اول از بازی Watch Dogs نتوانست به خوبی در میان منتقدین و گیمرها ظاهر شود و بازی از مشکلات ریز و درشتی رنج می‌برد. یوبی‌سافت این اثر جدید را تا دو سال در سکوت خبری نگه داشت و سپس با انتشار تیزر تبلیغاتی Watch Dogs 2 معرفی شد. نسخه‌ی دوم توانست به طرز قابل توجهی از لحاظ میزان فروش و همچنین آراء منتقدین موفق‌تر عمل کند. همچنین گیمرها می‌توانند با کمی دقت در گوشه و کنارِ سان‌ فرانسیسکو، به رازهای مخفی و ایستر اگ‌های مختلف پی ببرند که در ادامه به معروف‌ترین ایستر اگ‌های بازی Watch Dogs 2 می‌پردازیم.

 

۱۳ ایستر اگ و راز مخفی از بازی Watch Dogs 2 که باید بدانید

 

۱۳- مارک تراس – دونالد ترامپ :

در یکی از ماموریت‌های جانبی شما وظیفه دارید تا بیلبوردهای تبلیغاتی یک سیاست‌مدار به نام مارک تراس را از کار بیندازید. شعار تراس در این جمله بود: بیایید منطقه‌ی خلیج را قوی‌تر از گذشته کنیم!

تراس از لحاظ جسمانی به شدت شبیه به دونالد ترامپ بوده و از طرفی دیگر شعار تراس و ترامپ بسیار مشابه به یکدیگر است. البته یوبی‌سافت فکرش را هم نمی‌کرد که ترامپ رئیس جمهور امریکا شود وگرنه از خیرِ این ایستر اگ می‌گذشت!

 

۱۳ ایستر اگ و راز مخفی از بازی Watch Dogs 2 که باید بدانید

 

۱۲- ایدن پیرس درزندان است :

 

با اینکه در Watch Dogs 2 سعی شده تا همه چیز – از داستان گرفته تا شخصیت‌ها – جدید باشد باز هم می‌توانید حدس‌هایی از پایان کار ایدن پیرس در نسخه‌ی قبل داشته باشید. ظاهرا او در درون زندان اسیر شده است. شما در طی یک ماموریت جانبی می‌توانید با دست به سر کردن نگهبانان او را آزاد کنید و لباس وی را برای شخصیت خود آزاد کنید. بعید نیست که در نسخه‌های بعد دوباره بتوانیم با ایدن پیرس به بازی بپردازیم. آیا یوبی‌سافت اهداف بلندمدت برای این شخصیت در نظر دارد؟

 

۱۳ ایستر اگ و راز مخفی از بازی Watch Dogs 2 که باید بدانید

 

۱۱- شرکت‌های یوبی‌سافت :

یکی از ایستر اگ‌های جدید یوبی‌سافت در تعبیه‌ی دفترهای مختلف به نام یوبی‌سافت در دنیای بازی است که در وهله‌ی اول در بازی The Division این اتفاق رخ داد. در بازی Watch Dogs 2 نیز می‌توان از دفترهای یوبی‌سافت بازدید کرد. دفتر یوبی‌سافت در مرکز شهر سن فرانسیسکو وجود دارد که در این مکان پوستر فیلم جدید Assassin’s Creed نیز به چشم می‌خورد. اتفاقا شما می‌توانید با بالا رفتن و رسیدن به سقف شرکت، به درون دفتر نفوذ کنید و به سرورهای یوبی‌سافت دسترسی پیدا کنید.

 

 

۱۳ ایستر اگ و راز مخفی از بازی Watch Dogs 2 که باید بدانید

 

۱۰- «بازی جدید» قلابی؟ :

شما در طی یک ماموریت جانبی وظیفه دارید تا به درون شرکت یوبی‌سافت نفوذ و سپس سرورها را هک کنید. در درون شرکت شما می‌توانید به یک سری اطلاعات جدید و محرمانه از یک بازی جدید که شباهت بسیار زیادی به No Man’s Sky دارد دسترسی پیدا کنید. اگر واقعا یوبی‌سافت در سر دارد این چنین بازی را در آینده‌ی نزدیک منتشر کند باید تلاش بیشتری برای بهبود و بهینه‌سازی بازی جدیدش به کار گیرد. قاعدتا بازی‌های جدید دیگری همانند Star Citizen، Empyrion و Galactic Survival قرار است منتشر شوند و می‌توانند جزو رقیب‌های سرسخت این بازی جدید محسوب شوند. باید منتظر ماند و دید آیا یوبی‌سافت قرار است بازی جدیدی در این سبک معرفی کند یا تمام این داستان صرفا برای یک ماموریت جانبی بود.

 

۱۳ ایستر اگ و راز مخفی از بازی Watch Dogs 2 که باید بدانید

 

۹- جیپ فیلم پارک ژوراسیک :

در بازی Watch Dogs 2 می‌توانید با صدها وسیله‌ی نقلیه‌ی متفاوت سرگرم شوید ولی در دورترین نقطه در شرقِ نقشه، جیپِ معروفِ فیلم پارک ژوارسیک وجود دارد که به محض نزدیک شدن به منطقه‌ی مورد نظر با دیدن نماد لوگوی دایناسور بر بدنه‌ی ماشین متوجه آن خواهید شد. جالب است بدانید اگر بوق بزنید صفحه‌ی مانیتور شما می‌لرزد و افکت صوتی به سبک غرش دایناسور را می‌شنوید!

 

۱۳ ایستر اگ و راز مخفی از بازی Watch Dogs 2 که باید بدانید

۸- Rainbow Six: Siege :

بازی Rainbow Six: Siege در دوران خود نتوانست آن گونه که باید بدرخشد. با این حال یوبی‌سافت تصمیم گرفت در جدیدترین بازی خودش اشاره‌ای به این بازی داشته باشد. درست زمانی که بازی شروع می‌شود و شما قابلیت‌های مختلف در هک کردن را تست می‌کنید یکی از پروفایل‌های مورد نظر «کریس پینکل» ‌است که در بازی Rainbow Six حضور داشته است. اگر به او دقت کنید می‌بینید که وی در حال بازی کردن Siege است.

 

 

۱۳ ایستر اگ و راز مخفی از بازی Watch Dogs 2 که باید بدانید

 

۷- رستوران‌های زنجیره‌ای پدر مهربان / پدر خوب (Papa Bene) :

یکی دیگر از ایستر اگ‌های بازی The Division در این بازی نیز وجود دارد. اگر کمی در دنیای بازی بچرخید متوجه می‌شوید که لوگوی رستوران مشهور پدر خوب در بازی Watch Dogs 2 نیز تحت عنوان پدر «جان» وجود دارد. ظاهرا یوبی‌سافت تصمیم دارد تا این ایستر اگ را در درون دنیای بازی‌های جدید خود بگنجاند!

 

۱۳ ایستر اگ و راز مخفی از بازی Watch Dogs 2 که باید بدانید

 

۶- لباس مخفی کوتوله‌های زیرزمینی :

در سرتاسر دنیای بازی می‌توانید قسمت‌های مختلف یک ست لباس به سبک کوتوله‌های زیرزمینی پیدا کنید. در نهایت مارکوس می‌تواند شبیه به یک کوتوله زیرزمینی ظاهر شود. پیدا کردن تمام قسمت‌های لباس کار بسیار سختی است ولی سوالی که مطرح می‌شود در اینجاست که آیا اصلا این لباس فایده‌ای به حال گیمر دارد؟

 

 

۱۳ ایستر اگ و راز مخفی از بازی Watch Dogs 2 که باید بدانید

 

۵- اطلاعات دسته اول از بازی جدید Assassin’s Creed 2017 :

از اولین ایستر اگ‌های بازی Watch Dogs 2 در کسب اطلاعات درباره‌ی نسخه‌ی جدید بازی فرقه اساسین بود. در اوایل بازی شما می‌توانید مکالمه‌ی یکی از کارمندان یوبی‌سافت در پشتِ موبایل را هک کنید. شما به سرعت متوجه می‌شوید که او با همکارش در رابطه‌ با جزئیات بازی جدیدی از فرقه اساسین صحبت می‌کنند و از طرفی عنوان جدید این بازی را Osiris خطاب می‌کنند. از آنجایی که این نام با حال و هوای مصر رابطه‌ی مستقیم دارد بعید نیست که نسخه‌ی جدید فرقه‌ی اساسین تحت عنوان Assassin’s Creed: Osiris نامیده شود. با این حال باید تا پاییز سال جاری صبر کرد و منتظر ماند که آیا یوبی‌سافت بالاخره اخبار دست اول از این فرانچایز در اختیار ما قرار می‌دهد یا خیر.

 

 

۱۳ ایستر اگ و راز مخفی از بازی Watch Dogs 2 که باید بدانید

 

۴- گروه هکری Anonymous :

گروه دِدسِک تا حدود قابل توجهی شبیه به گروه Anonymous است چون شخصی به نام فاوکس بسیار به سخنگوی این گروه هکری مخوف شباهت دارد. هر چند فاوکس کمی سرزنده‌تر و شاداب‌تر است. در هر صورت یوبی‌سافت سعی کرده تا عوامل موجود در بازی‌ جدیدش به دنیای واقعی شباهت بیشتری داشته باشد. البته استفاده از نام Anonymous در این بازی کمی جسارت نیز می‌خواهد و عجیب است که این گروه تا به امروز هیچ عکس‌العملی از این بابت نشان نداده است.

 

 

۱۳ ایستر اگ و راز مخفی از بازی Watch Dogs 2 که باید بدانید

 

۳- اشاره به مرحله‌ی مخفی گاو در بازی Diablo II :

در یکی از ماموریت‌های داستانی هنگامی که در نقش مارکوس می‌خواهید به یک منطقه نفوذ کنید یکی از اعضای تیم شما دیالوگی را می‌گوید که اشاره به مرحله‌ی مخفی بازی ماندگار Diablo II است:

کسی تا حالا انقدر دور نرفته. اینجا مثل مرحله‌ی مخفی گاو می‌مونه!

مرحله‌ی مخفی گاو یکی از سخت‌ترین چالش‌های بازی Diablo II بود که خوشبختانه انجام این ماموریت اختیاری است. ظاهرا این دیالوگ صرفا ادای احترامی به این بازی و کمپانی بلیزارد بود و به غیر از سختی نسبی مرحله، تشابه خاصی میان این دو ماموریت وجود ندارد.

 

۱۳ ایستر اگ و راز مخفی از بازی Watch Dogs 2 که باید بدانید

 

۲- نودل / گوگل :

از آنجایی که محیط بازی قرار است سان فرانسیسکوی واقعی را به نمایش درآورد طراحان مجبور هستند از لحاظ تکنولوژی نیز این شهر را مجهز کنند. کماکان که در دنیای واقعی کمپانی گوگل در این شهر دفتر مرکزی دارد در بازی Watch Dogs 2 کمپانی «نودِل» حکم کمپانی گوگل است. جدا از شباهت آوایی این دو واژه به یکدیگر شما می‌توانید در آپشن نقشه وارد نقشه‌های نودل (گوگل مپ) شوید. شما همانطور که می‌توانستید به شرکت یوبی‌سافت نفوذ کنید قادر هستید به محیط کمپانی نودل نیز وارد شده و با برنامه‌نویس‌های مختلف صحبت کنید. همچنین آیکان کوچک قرمز و سفیدی نیز می‌توانید پیدا کنید که مشابه لوگوی یوتیوب است.

 

 

۱۳ ایستر اگ و راز مخفی از بازی Watch Dogs 2 که باید بدانید

 

۱- شوالیه‌ی راننده / رایانه‌ی راننده :

 

در بازی شما باید ماشینی را از یک شوی ماشین بدزدید. این ماشین یک وسیله‌ی نقلیه‌ی عادی نیست و سخنگو است! بر اساس ساختار و ظاهر ماشین و صد البته نام آن (Cyber Driver) اشاره‌ی مستقیم به سریالی تحت عنوان شوالیه‌ی راننده (Knight Rider) دیده می‌شود که در دهه‌ی ۸۰ میلادی به روی آنتن می‌رفت. سریال شوالیه‌ی راننده در آن دوران یکی از محبوب‌ترین سریال‌های تلویزیونی محسوب می‌شد و گیمرهای بزرگسال از وجود سایبر درایور در این بازی به وجد خواهند آمد وگرنه برای گیمرهای کم سن و سال چندان اهمیتی ندارد این ماشین سخنگو از کجا آمده است!

 

آیا ایستر اگ و رازهای مخفی دیگری در بازی وجود دارد که ما از آن بی‌خبریم؟ دیدگاهتان را با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

گردآوری شده توسط : نتدونه

 

منبع : techshot

3 نظرات
 1. Reza می گوید

  ببخشید یه سوال احمقانه دارم . من با PS4 بازی میکنم با چه دکمه ای سریع تر حرکت میکنه واقعا زهنمو درگیر کرده

 2. مهدی می گوید

  باشک لفت سمت چپ

 3. مانی گیمر می گوید

  توی بازی watch dogs 2 اسم اساسین کرید جدید رو osiris نامیدن اما بعد چند سال یوبی سافت بازی اساسین کرید origins منتشر کرد که خیلی شیبه به اسم osiris بود.
  واقعا جالب بود .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.