دیدار رئیس سرویس مرزبانی آذربایجان با سرلشکر باقری

7
سپهبد ایلچی بیگ با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

دیدار رئیس سرویس مرزبانی آذربایجان با سرلشکر باقری
اخبار ساسی نتدونه : به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، سپهبد ایلچی بیگ عضو کابینه دولت و رئیس سرویس مرزبانی کشور آذربایجان که به دعوت نیروی انتظامی جمهوری اسلامی به ایران سفر کرده، عصر امروز با سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار سرلشکر باقری با بیان اینکه ما از استقلال مردم آذربایجان خرسندیم، تصریح کرد: مردم ایران مشترکات فراوانی از لحاظ قومی و مذهبی با مردم آذربایجان دارند و ما از اینکه در چند سال اخیر کشور آذربایجان در روند توسعه خود رشد مناسبی داشته است خرسندیم.

رئیس سرویس مرزبانی کشور آذربایجان افزود: در دوران الهام علی‌اف روابط دو کشور توسعه پیدا کرد در سفر اخیر رئیس جمهور آذربایجان تصمیمات مهمی در زمینه دریای خزر گرفته شد.

سرلشکر باقری با تاکید بر روابط تاریخی، فرهنگی و مذهبی عمیق بین دو کشور تاکید کرد: زمینه‌های همکاری نظامی، دفاعی و امنیتی فراوانی بین دو کشور و جود دارد که باید از حداکثر این ظرفیت‌ها برای تامین امنیت و منافع مشترک دو کشور بهره‌برداری شود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: ضرورت دارد کشورهای منطقه طرح‌ها و توطئه‌های بیگانگان به ویژه بازیگران فرامنطقه‌ای که با مداخلات خود درصدد القاء تفرقه و اختلاف هستند را مراقبت کنند.

در این دیدار  سپهبد ایلچی بیگ رئیس سرویس مرزبانی کشور آذربایجان ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: امنیت مرزهای میان دو کشور برای هر دو طرف حائز اهمیت است و در این زمینه گفت‌وگوی خوبی با سردار رضایی فرمانده مرزبانی ناجا انجام شده است. خوشبختانه هیچ‌گونه مشکلی در امنیت مرزی دو کشور وجود ندارد و ما در تلاش برای ارتقاء سطح همکاری‌ها بین دو کشور هستیم.

در ادامه این ملاقات ضمن گفت‌وگو در زمینه‌های امنیتی، دفاعی و انتظامی بین دو کشور راهکارهای تقویت و مناسبت‌های همکاری‌های دو جانبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبار سیاسی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.