حل مشكل عدم کارکرد وب كم لپ تاپ در اثر ایجاد ضربه

0 30

حل مشكل عدم کارکرد وب كم لپ تاپ در اثر ایجاد ضربه

 

گاهی پیش می آید كه دوربین وب كم درون لپ تاپ در اثر وارد آمدن ضربات فیزیكی مثل سقوط و زمین خوردن لپ تاپ از كار می افتد و هنگامی كه می خواهید وب كم را فعال كنید با این پیغام خطا مواجه می شوید كه: هیچ وب كمی نصب نشده است و البته هیچ وب كمی را هم در فهرستDevice Manager رایانه خود نمی یابید. ما در اینجا قصد داریم راه های عیب یابی و حل این مشكل را در این ترفند برای شما بیان کنیم.

در حالت کلی 2 احتمال برای بوجود آمدن مشکل برای وب كم وجود دارد: اول این كه در اثر ضربه صدمه دیده و دوم این كه سیم های آن از جای خود درآمده باشد. اما دلیل این كه وب كم برای ویندوز وجود خارجی ندارد، چیزی جز قطع كامل اتصالات آن نیست که می توان با بازکردن قاب لپ تاپ و چک کردن اتصالات این مشکل را برطرف نمود.

 

برای حل مشكل عدم کارکرد وب كم لپ تاپ در اثر ایجاد ضربه :

ابتدا به دنبال 4 درپوش لاستیكی برجسته در 4 سوی قاب صفحه نمایش بگردید. با دقت و به آرامی آنها را از جای خود خارج كرده و در جای مطمئنی بگذارید.

سپس پشت آنها 4 پیچ قرار دارد كه قاب دور صفحه نمایش را در جای خود محكم نگه می دارد، با پیچ گوشتی مخصوص آنها را باز كنید.

حالا گیره های آن را باز كرده و این كار را با احتیاط در امتداد كل حاشیه قاب محافظ صفحه نمایش ادامه داده و قاب را از جای خود درآورید.

در نهایت باید بتوانید وب كم را روی مدار چاپی مخصوصش ببینید. می توانید با استفاده از یك جفت دم باریك با نوك نازك و بلند یا پنس قوی، توده سیم های كوچكی را كه به برد متصل است جدا كرده و دوباره به جای قبلی شان متصل كنید.

حال كه سیم ها در جای خود قرار گرفته اند، می توانید ویندوز را بوت كرده و ببینید كه آیا ویندوز وب كم را دوباره تشخیص داده و پیدا می كند یا نه؟ بهترین راه برای انجام این كار اجرایWindows live Messenger است. روی آیكن Menu كلیك كرده (آیكون فلش رو به پایین)، سپس Tools و دست آخر Audio and video setup را كلیك كنید. اگر خوش شانس باشید، دوربین وب كم لپ تاپ شما هنوز كار می كند و در غیر این صورت باید به فكر جایگزینی دوربین لپ تاپ یا تهیه یك وب كم یواس بی باشید.

 

 

گردآوری شده توسط : نتدونه

 

منبع:softgozar

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.