جدیدترین خبر ها،سرگرمی،بیوگرافی بازیگران،آشپزی،گردشگری،بازی،کودک،آموزش،دانش و فناوری،دانلود،فال روزانه،اس ام اس،فال حافط،زناشویی،قیمت ارزها،آرایش و زیبایی

پوشش سراسرى اورژانس هوايى در كشور تا پايان سال

0 9
سرپرست اورژانس كشور از پوشش سراسرى اورژانس هوايى در كشور تا پايان سال خبر داد.

پوشش سراسرى اورژانس هوايى در كشور تا پايان سالاخبار پزشکی نتدونه : به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پيرحسين كوليوند سرپرست اورژانس كشور در مراسم آموزش فوريت هاى پزشكى به طلاب و روحانيون كه در وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: به بركت نظام جمهورى اسلامى و حمايت هاى وزيربهداشت در طرح تحول سلامت تغيیرات اساسى در اورژانس كشور شكل گرفت.

وى ادامه داد: آمبولانس ها ى ما در گذشته فرسوده بودند و با حمايت وزير در طرح تحول تعداد آمبولانس ها به ٤٦٠٠ دستگاه رسيد و ٤٠٠ دستگاه آمبولانس ۲ دیفرانسيل را اكنون قرار داد بستيم و مجوز خريد یک هزار آمبولانس ديگر را از دولت گرفتيم كه اميدواريم با اضافه شدن اين آمبولانس ها در آينده در مجموع ٦ هزار آمبولانس در اورژانس كشور خواهيم داشت.

كوليوند گفت: براى خدمات بهتر و سريع تر خدمات زيادى در اورژانس كشور ايجاد شد كه يكى از آنها راه اندازى اورژانس هوايى بود كه به كمك طرح تحول سلامت اين خدمت شروع شد و گسترش ليدز كرد و ظرف يك ماه آينده سه پايگاه اورژانس هوايى در ايرانشهر ، سمنان و گرگان راه اندازى مى شوند.

وجود 33 پايگاه اورژانس هوايى در كشور

وى افزود: اكنون ٣٣ پايگاه اورژانس هوايى در كشور داريم كه تا پايان سال، ٤٤ پايگاه اورژانس راه اندازى مى شوند و پوشش اورژانس هوايى در كشور تكميل مى شود.

كوليوند عنوان كرد: به كمك اورژانس هوايى ١٦ هزار نفر را منتقل كرديم كه قسمت اعظم اين بيماران نياز به جراحى داشتند و در واقع ١٦ هزار نفر را از مرگ نجات داديم.

وى ادامه داد: چند كار ديگر را همچون راه اندازى اورژانس ريلى و دريايى در اورژانس دنبال كرديم و اكنون در حال خريد شناور هستيم و با سازمان پدافند غيرعامل و را آهن و مترو مذاكرات لازم را انجام داديم.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبارپزشکی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.