جدیدترین خبر ها،سرگرمی،بیوگرافی بازیگران،آشپزی،گردشگری،بازی،کودک،آموزش،دانش و فناوری،دانلود،فال روزانه،اس ام اس،فال حافط،زناشویی،قیمت ارزها،آرایش و زیبایی

۳۷۰ میلیون نفر در معرض ابتلا به دیابت / زخم پای دیابت باعث مرگ ۴۵ درصد از بیماران می‌شود

0 10
رئیس دومین کنگره بین المللی زخم و ترمیم بافت گفت: ۴۵ درصد از افراد دیابتی که دچاز زخم پا شده‌‌اند در ۵ سال آینده فوت می‌کنند.

۳۷۰ میلیون نفر در معرض ابتلا به دیابت / زخم پای دیابت باعث مرگ ۴۵ درصد از بیماران می‌شوداخبار پزشکی نتدونه : به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  سید مهدی طبایی رئیس کنگره زخم صبح امروز در نشست خبری دومین کنگره بین المللی و چهارمین کنگره ملی زخم و ترمیم بافتی که در جهاد دانشگاهی برگزار شد، اظهار کرد:۱۲ هفته طول می کشد تا زخم های مزمن  به طور کامل التیام پیدا کنند.

وی بیان کرد: امروز مسئله زخم و ترمیم بافت در دنیا به خاطر افزایش بروز دیابت و بیماری‌های دیگر مهم شده و به عنوان یک چالش به آن پرداخته می شود.

طبایی ادامه داد: جهاد دانشگاهی در زمینه ترمیم بافت و زخم تحقیقات و پژوهش‌های خوبی را انجام داده و برنامه ریزی متمرکزی در این راستا دارد که کنگره زخم و ترمیم بافت نیز به همین دلیل برگزار شده است.

وی عنوان کرد: در کنگره زخم و ترمیم بافت محققان و پژوهشگران گروه‌های پزشکی و علوم پایه آخرین یافته های علمی ، پژوهشی و عملی خود را به اشتراک می گذارند.

طبایی تاکید کرد: البته کلینیک ویژه‌ای برای بیماران واریسی در نظر گرفته شده است.

شیوع 2 درصدی زخم بین مردم دنیا

وی اظهار کرد: زخم در حدود ۲ درصد در بین مردم دنیا شیوع دارد و ۳۷۰ میلیون نفر از مردم که در معرض دیابت بوده تا ۲۵ درصد در زندگی دچار زخم می‌شوند و این مسئله نشاندهنده وخامت حال این افراد است که این عارضه به قلب و چشم هم می زند.

طبایی ادامه داد: افرادی که دچار زخم پای دیابت می‌شوند طی ۵ سال آینده تا ۴۵ درصد فوت می‌کنند.

وی با بیان اینکه بیماری‌های سرطان سینه، پروستات و لنفوم کمتر از زخم دیابت سبب مرگ و میر افراد می‌شود، افزود: تلاش محققان و پژوهشگران جهاد دانشگاهی در حوزه زخم و ترمیم بافتی گسترده‌تر از قبل شده و این کنگره در همین راستا برگزار می‌شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

گردآوری شده توسط : گروه اخبارپزشکی نتدونه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.