طرز تهیه کالباس مرغ ابتکاری و خانگی

0 9

    طرز تهیه کالباس مرغ ابتکاری و خانگی

مواد لازم کالباس مرغ ابتکاری و خانگی :

 مرغ درشت یک عدد
مغز نان ساندویچی خرد شده3قاشق غذا خوری
سیر3 الی 4 حبه درشت
نمک و فلفل سیاه و فلفل قرمزبه مقدار لازم
سایر ادویه هادر صورت تمایل
باقلا یامغز پسته1 قاشق غذا خوری
هویج قطعه قطعه شده و پخته1/5 قاشق غذا خوری
سلو فون1متر

 

طرز تهیه کالباس مرغ ابتکاری و خانگی :

پوست و چربی و استخوان را گرفته و گوشت آنرا با چرخ گوشت دو بار چرخ کنید . مغز نان ساندویچی را خیس کرده و با نمک و ادویه و سیر رنده شده ریز، به گوشت اضافه کنید و خوب مخلوط کنید .

یک سر سلو فون ( من از مارک لایه محافظ پیام استفاده میکنم ) را روی میز باز کنید و گوشت را روی آن پهن کنید و باقلا (یا پسته )و هویج را روی گوشت لایه لایه بریزید و آخرین لایه را با گوشت بپوشانید این عمل صرفاً به خاطر این است که اطراف کالباس کاملاً گوشتی باشد . وجود باقلا و هویج فقط برای زیباکردن کالباس در برش است و مزه خاصی به آن نمیدهد .

 

بعد به کمک دست سلوفون را روی گوشت برگردانید و گوشت را رول کنید و در ضمن رول کردن سعی کنید حباب هوا در آن نماند و گوشت فشرده شود و دوسر آن به اندازه کافی جا برای گره زدن داشته باشد . سلوفون را سه دور اطراف گوشت بپیچید و چون براحتی روی هم قرار میگیرد به هیچ وجه ضمن پختن باز نمیشود یکسر کالباس را با سیمهای مخصوص بسته بندی محکم ببندید و از سر دیگر با دست گوشت را فشرده کنید تا کالباس مانند بادکنک شده و وقتی با انگشت به آن فشار میدهید سفت باشد سپس سر دیگر را هم با همان سیمها ببندید .

 

ظرف بزرگی را انتخاب کنید که اگر کالباس را در آن بگذارید به راحتی در کف آن قرار گیرد و آب در ظرف ریخته روی شعله قرار دهید وقتی به جوش آمد کالباس را در آن قرار دهید . نگته مهم این است که آب حدافل 2 سانتی متر بالای کالباس قرار گیرد تا چنانچه جوش رفت همه اطراف کالباس پخته شود . یک ساعت و نیم فرصت دهید تا پخته شود .

بعد از اینکه پخته شد کالباس رادر یخچال گذاشته تا کاملاً سرد شود و بعد برش دهید اگر کالباس را گرم برش دهید خوب برش نمی خورد .
بهترین روش جایگزین سلوفون،  استفاده از روده گوسفند است که متاسفانه دسترسی به آن مشکل میباشد .

 

مراحل تهیه کالباس :

طرز تهیه کالباس مرغ ابتکاری و خانگی

پست های مرتبط

طرز تهیه کالباس مرغ ابتکاری و خانگی

طرز تهیه کالباس مرغ ابتکاری و خانگی

طرز تهیه کالباس مرغ ابتکاری و خانگی

 

 

گردآوری شده توسط : نتدونه

 

منبع:ashpazierangin

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.